امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

تقویت اقتصاد دریاپایه با مشارکت گیلان و آستراخان

استاندار گیلان با بیان اینکه تحقق اقتصاد دریامحور در اولویت قرار دارد، گفت: تقویت ارتباط تجاری و اقتصادی گیلان و آستراخان با محوریت اقتصاد دریا محور مورد تاکید است.

اژانس خبری کاسپین _ یاسر محمدپور _ اسدالله عباسی استاندار گیلان در نشست با تجار و بازرگانان ایرانی مستقر در آستراخان اظهار کرد: دغدغه ها و چالش های تجار و بازرگانان ایرانی مستقر در آستراخان که در زمینه صادرات و واردات فعالیت می کنند مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به برقراری ارتباط مثبت و حسنه بین گیلان و آستراخان افزود: مشکلات تجار و بازرگانان به ویژه در بخش ارزی با کمک دو استانداری گیلان و آستراخان حل و فصل می شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه تحقق اقتصاد دریامحور در اولویت قرار دارد، گفت: تقویت ارتباط تجاری و اقتصادی گیلان و آستراخان با محوریت اقتصاد دریا محور مورد تاکید است.
عباسی ادامه داد: جلسه با تجار و بازرگانان ایرانی فعال در آستراخان بسیار مثبت و اثربخش بود و در این جلسه به تقویت مناسبات تجاری تاکید شد.

بررسی چالش های موجود در حوزه تجاری گیلان و آستراخان

قاسم رضائیان رییس اتاق بازرگانی گیلان در نشست تجار و بازرگانان ایرانی مستقر در آستراخان اظهار کرد: سفر تیم اقتصادی گیلان سفر بسیار خوبی بوده و می تواند همراه با دستاوردهای بزرگ باشد.
وی  با اشاره به اهمیت ارتباط گیری تجار و بازرگانان گیلان و آستراخان افزود: نگاه تعاملی بین تجار و فعالین اقتصادی گیلان و آستراخان منجر به گشایش های راهبردی حوزه اقتصاد می شود.
رییس اتاق بازرگانی گیلان با تاکید بر لزوم حل مشکلات تجار و مانع زدایی فعالین اقتصادی و تجاری دو طرف بیان کرد: مشکلات و چالش های موجود بین فعالین تجاری گیلان و آستراخان روی میز بررسی قرار گرفت.
رضاییان با اشاره به پیگیری ادامه سفر هیات اقتصادی گیلان در روسیه اضافه کرد: بعد از آستراخان مقصد را به سمت داغستان ترک می کنیم تا موضوعات مشترک بین گیلان و داغستان را مورد بررسی قرار دهیم.
وی با بیان اینکه نتایج سفر هیات اقتصادی گیلان به روسیه تا ماه های آینده مشخص می شود، افزود: سفر به روسیه و برقراری تبادلات همکاری بین استان ها و جمهوری ها روسیه با گیلان نتایج مثبت به ویژه در زمینه اقتصادی خواهد داشت

مشکلات ارزی تجار حل شود
یکی از تجار ایرانی فعال در آستراخان در این نشست اظهار کرد: مشکلات ارزی تجار و فعالین اقتصادی گیلان و آستراخان برای تقویت روابط اقتصادی و تجاری حل شود.
وی با بیان اینکه بازاریابی و بازارشناسی محصولات در روسیه بسیار اهمیت دارد، افزود: مشکلات ارزی، رعایت استانداردها، قیمت گذاری گمرکی و عدم برقراری معاملات پایاپای بخشی از دغدغه های فعالین اقتصادی و تجار به شمار می رود.

یکی دیگر از فعالین اقتصادی ایرانی در آستراخان در این نشست با اشاره به مشکلات پرواز رشت _ آستراخان اظهار کرد: حل مشکلات و محدودیت های پروازی رشت _ آستراخان خبر خوبی براری تجار است.
وی با اشاره به اثرات مثبت سفر هیات اقتصادی گیلان به روسیه افزود: حرکت های این چنینی در مسیر شکوفایی اقتصادی و تجاری راهگشا است.

زیرساخت صادرات زیتون و روغن زیتون فراهم شود

مهدی صفری یکی دیگر از فعالین تجاری گیلان در آستراخان اظهار کرد: سفر هیات اقتصادی گیلان به روسیه نتایج خوبی در  هدفگذاری بازار در مسکو و آستراخان به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه زیرساخت صادرات زیتون و روغن زیتون فراهم شود، افزود: بازار روسیه هدف موثر و اقتصادی برای صادرات زیتون و فرآورده های زیتونی است.


کد خبر: 22562

دیدگاهتان را بنویسید