امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

محورهای کوهستانی گیلان برفی و لغزنده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از بارش برف در محورهای مناطق کوهستانی استان خبر داد.

به گزارش کاسپین غلامعلی نیک‌فهم اظهار کرد: در زمان حاضر برف محورهای کوهستانی استان شامل؛ اسالم به خلخال، پونل به خلخال و سیاهکل به دیلمان را سفیدپوش کرده‌است.

وی افزود: هم اکنون تمامی راه‌های گیلان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد اما رانندگان برای تردد از محورهای کوهستانی استان تجهیزات لازم از جمله زنجیر چرخ به همراه داشته باشند تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار دهند.

نیک‌فهم با اشاره به آغاز اجرای طرح زمستانی در استان اضافه کرد: ۵۴۲ راهدار در ۵۳ راهدارخانه ثابت و سیار برای خدمات‌رسانی در طرح زمستانی در جاده‌های استان فعال شده‌اند ضمن اینکه ۳۹۱ دستگاه ماشین‌آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین در این طرح به کار گرفته شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رضوانشهر نیز گفت: تمامی محورهای کوهستانی این شهرستان برفی و لغزنده است، رانندگان وسائط نقلیه نکات ایمنی را رعایت کنند.

یونس هوشمندپور اظهار کرد: به دلیل تغییرات ناگهانی جوی و بارش برف در جاده‌های کوهستانی رضوانشهر و پره‌سر، هم اکنون با استقرار اکیپ‌های راهداری، تمامی محورهای کوهستانی باز و تردد با استفاده از زنجیر چرخ انجام می شود.

وی بیان کرد: جاده پونل به خلخال از محدوده روستای زندانه تا گردنه الماس پوشیده از برف است و هم‌اکنون شاهد تداوم بارش‌ها در این محورهای کوهستانی هستیم.

هوشمندپور ضمن هشدار به رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند، گفت: وسائط نقلیه خود را به زنجیر چرخ و سایر موارد ایمنی مجهز کنند و در صورت امکان از سفرهای غیرضرور و توقف در حاشیه جاده‌ها پرهیز نمایند.


کد خبر: 22559

دیدگاهتان را بنویسید