امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

تولید ۱۲ میلیون اصله نهال در گیلان

 سرپرست منابع طبیعی گیلان، از تولید ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار اصله نهال خبر داد و تصریح کرد: این نهال ها در هشت نهالستان دولتی و ۳۴ نهالستان خصوصی استان گیلان تولید شده است.

fi ‘chva ;hs\dk سید مازیار رضوی با بیان اینکه در آستانه هفته درختکاری قرار داریم، اظهار کرد: تعهد استان گیلان در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور در سال جاری، هشت میلیون اصله نهال است.

وی از تولید ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار اصله نهال خبر داد و تصریح کرد: این نهال‌ها در هشت نهالستان دولتی و ۳۴ نهالستان خصوصی استان گیلان تولید شده است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه نهالکاری را از آذرماه آغاز کردیم و تا پایان فصل کاشت ادامه دارد، گفت: تاکنون ۴۵۵ هزار اصله نهال را در سطح اراضی ملی استان کاشتیم.

رضوی همچنین از کاشت هشت میلیون اصله نهال در بخش زراعت چوب در اراضی مستثنیات خبر داد و متذکر شد: بخشی از نهال‌های تولید شده در بخش توسعه فضای سبز کاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه کاشت بذر و تولید نهال برای اجرای تعهدات سال آینده از هم اکنون در نهالستان‌های دولتی گیلان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۰۰ هزار نهال تولید شده است.

سرپرست منابع طبیعی گیلان بیش از ۹۵ درصد نهال‌های تولید شده در نهالستان‌های خصوصی را از گونه صنوبر دانست و گفت: نهال‌های تولید شده در نهالستان‌های دولتی عمدتا گونه پهن برگ هستند.

وی رویکرد طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت را مردمی دانست و اضافه کرد: با استفاده از توان مالی اداره کل منابع طبیعی استان، اقدام به تولید و کاشت نهال می‌کنیم.

 


کد خبر: 25361

دیدگاهتان را بنویسید