امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

تولید بالغ بر ۱۶ هزار تن چای خشک در گیلان و مازندران

آژانس خبری کاسپین- رئیس سازمان چای از تولید بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن چای خشک خبر داد و گفت: از چایکاران گیلان و مازندران امسال بالغ بر ۷۳ هزار تن برگ سبز خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار کاسپین، حبیب جهانساز ، با بیان اینکه در فصل زراعی امسال تاکنون بالغ بر ۷۳ هزار تن برگ سبز از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است، اظهار کرد: ۷۳ درصد معادل ۵۳ هزار و ۲۶۸ تن درجه یک و ۲۷ درصد معادل ۱۹ هزار و ۸۳۸ تن درجه دوم است.

وی از تولید بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن چای خشک نیز خبر داد و افزود: امسال با توجه به اقدامات صورت گرفته در سازمان چای کشور اعم از اصلاح و به زراعی باغات و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به چایکاران برای جوان سازی باغات و شرایط مطلوب آب و هوایی پیش بینی می شود تولید چای خشک در گیلان و مازندران به ۳۰ هزار تن برسد.

رئیس سازمان چای کشور، با بیان اینکه بعد از ۱۵ سال برای نخستین بار رکورد خرید روزانه برگ سبز چای معادل ۴۵۰۰ تن شکسته شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در چند سال اخیر و اجرای برنامه های مدون و برنامه ریزی شده سازمان چای کشور، امسال شاهد افزایش تولید بودیم که امیدواریم با توجه به شرایط مطلوب آب و هوایی این روند ادامه دار باشد.

جهانساز همچنین از رشد ۲۷ درصدی چین دوم نسبت به سال گذشته خبر داد و بیان کرد: چایکاران و تولیدکنندگان با برداشت صحیح برگ سبز و تولید با کیفیت چای خشک در جهت پیشرفت اهداف سازمان چای و بهبود صنعت چای کشور گام بردارند


کد خبر: 15590

دیدگاهتان را بنویسید