امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

ابعاد چندوجهی راز قتل پیرمرد لاهیجانی

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان از برملا شدن راز پرونده مفقودی پیرمرد ۸۳ ساله و قتل او خبر داد و گفت: در این خصوص هشت نفر دستگیر شدند.

به گزارش کاسپین سرهن حمید محمدی نسب اظهار کرد:در تیر ماه سال ۱۳۹۹ خانواده پیرمردی ۸۳ ساله با مراجعه به پلیس اعلام کردند که این فرد به دلایل نامشخصی مفقود شده است که با اقدامات صورت گرفته در این خصوص نشانه‌ای از این مرد به دست نیامد.

وی عنوان کرد: به مشکوک شدن کارآگاهان پلیس آگاهی به برخی جزئیات این پرونده و با توجه به اینکه فرد مفقود شده متمول بوده است، احتمال هرگونه جرم و جنایتی در این پرونده متصور دانستند و در روند رسیدگی به این موضوع مشخص شد که یک قطعه زمین به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال در همان ایام از فرد مورد نظر به خانمی ۲۵ ساله با کمک ۲ مرد ۴۳ و ۴۴ ساله دیگر منتقل شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان با بیان اینکه پس از شناسایی این افراد و اقدامات فنی و تحقیقات انجام شده سرانجام متهمان پرده از راز یک جنایت برداشته و اعلام کردند، پیرمرد را در سال ۹۹ با هدف تصرف زمینش با خوراندن بیش از حد قرص‌های آرام‌بخش به قتل رسانده‌اند.

این مقام انتظامی در پایان با اعلام اینکه با اعتراف متهمان، پنج همدست دیگر آنان نیز دستگیر و جسد متوفی نیز داخل حیاط یک منزل ویلایی در شهرستان لنگرود کشف شد، خاطرنشان کرد: افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.


کد خبر: 26409

دیدگاهتان را بنویسید