امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

گیلان 6 درجه سرد می شود

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل هواشناسی گیلان از کاهش سه تا شش درجه‌ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: بارندگی‌ها طی فردا رگباری و شدید خواهد بود.

به گزارش کاسپین، محمد دادرس  آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای استان بین ۹ تا ۲۸ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی در منطقه طی ۲۴ ساعت آینده دانست و اظهار کرد: طی امروز وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و در نواحی ساحلی و جلگه‌ای، پدیده مه مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه از بعد از ظهر فردا به تدریج با نفوذ توده هوای خنک و ناپایدار و شمالی شدن جریانات، شرایط برای ابرناکی و مه‌آلود شدن هوا و بارندگی و وزش باد و رعد و برق تا چهارشنبه فراهم خواهد شد، عنوان کرد: بارندگی‌ها رگباری و شدید خواهد بود.

دادرس از کاهش سه تا شش درجه‌ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: بارندگی و وزش باد و روند کاهش دما تا بعد از ظهر چهارشنبه ادامه دارد.

وی از احتمال آبگرفتگی منطقه‌ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتمال جاری شدن سیلاب موقتی و برخورد صاعقه خبر داد و خاطرنشان کرد: ارتفاع موج در ساحل طی فردا به یک و نیم متر خواهد رسید.


کد خبر: 21257

دیدگاهتان را بنویسید