امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

گیلان یخ می بندد

مدیرکل هواشناسی گیلان گفته؛  در برخی مناطق استان یه ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها و مناطق پوشیده از برف، طی ساعات شب و صبح یخبندان و دمای زیر صفر پیش بینی می‌شود.

به گزارش کاسپین محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: بر اساس آخرین الگوهای هواشناسی از فردا دوشنبه با خروج سامانه بارشی، کاهش ابر در گیلان مورد انتظار است.

به گفته وی، در برخی مناطق گیلان به ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها و مناطق پوشیده از برف، طی ساعات امشب و صبح فردا یخبندان و دمای زیر صفر پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به حجم برف به ویژه در محورهای غربی استان گفت: لغزندگی سطح جاده‌ها در مناطق غربی استان مورد انتظار است و در صورت لزوم به تردد، به‌ همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی و امکانات گرمایشی ضروری است.

دادرس همچنین با اشاره به حجم برف در مناطق کوهستانی استان بیان کرد: احتمال سقوط بهمن و ریزش برف در محورهای مستعد کوهستانی و مسیرهای صعود کوهنوردی وجود دارد.

وی با اشاره به افت دما طی ساعات شب و صبح برای ۴۸ ساعت آینده نیز افزود: گیلانیان باید نسبت به قراردادن پوشش‌های محافظ برای کنتورها و همچنین مدیریت مصرف انرژی اقدامات لازم را لحاظ کنند.

به گفته مدیرکل هواشناسی گیلان، طی روزهای پایانی هفته یعنی پنجشنبه و جمعه با ورود سامانه بارشی و سرد، مجدد شرایط برای بارش باران و برف و افت دمایی در استان مهیا می‌شود.


کد خبر: 23720

دیدگاهتان را بنویسید