امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

گیلان شاهرگ حیاتی ارتباط ایران با روسیه است

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اتصال کریدور شمال به جنوب در گسترش روابط ایران با روسیه گفت: خط ریلی رشت _ کاسپین _ آستارا پازل کریدور شمال به جنوب را تکمیل می کند و شاهرگ حیاتی ارتباط ایران با روسیه است

آژانس خبری کاسپین- یاسر محمدپور
استاندار گیلان در صدر هیئت اقتصادی استاندار سفر به روسیه از نمایشگاه توانمندی های گردشگری استان ها و جمهوری های این کشور بازدید کرد.
اسدالله عباسی استاندار گیلان در سفر به روسیه در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های گردشگری استان ها و جمهوری های روسیه با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و روسیه اظهار کرد: اشتراکات فرهنگی زیادی بین ایران و به ویژه گیلان با استان های قفقاز، داغستان و اتوکیای شمالی وجود دارد.
وی با اشاره به اهمیت اتصال کریدور شمال به جنوب در گسترش روابط ایران با روسیه افزود: خط ریلی رشت _ کاسپین _ آستارا پازل کریدور شمال به جنوب را تکمیل می کند و شاهرگ حیاتی ارتباط ایران با روسیه است.
استاندار گیلان با اشاره به استقبال کم‌نظیر طرف روسی در برقراری روابط با ایران از طریق این استان بیان کرد: استان های قفقاز، داغستان و اتوکیای شمالی از لحظات فرهنگی بسیار نزدیک با گیلان هستند و این مهم آنها را به گسترش روابط با ایران و گیلان سوق داده است.
وی با تاکید بر لزوم بسترسازی زیرساخت های تجاری و اقتصادی افزود: باید زیرساخت های تجارت در بخش های شیلاتی، کشاورزی و دامداری با کشورهای حاشیه خزر فراهم شود
استاندار گیلان با بیان اینکه روس ها بویژه منطقه اتوکیای شمالی مشتاق سفر به ایران هستند، گفت: با افتتاح خط ریلی رشت _ کاسپین _  آستارا  زمینه های سفر های دو طرفه ایران و روسیه تقویت می شود.
گفتنی است، تیم اقتصادی گیلان در ادامه سفر به روسیه بعد از مسکو به آستاراخان و جمهوری داغستان سفر می کنند.


کد خبر: 22419

دیدگاهتان را بنویسید