امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

گیلان آماده «بحران»/ تردد در محورهای کوهستانی خطرناک است

سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه تمام فرمانداران، بخشداران، دهیاران، تیم‌های امدادی و جمعیت هلال احمر استان در حالت آماده‌باش هستند، گفت: بارش برف در محورهای کوهستانی گیلان در حال باریدن و تردد در جریان است؛ مردم از ترددهای غیرضروری در محورهای کوهستانی خودداری کنند.

به گزارش کاسپین محمدرضا حق بین اظهار کرد: با صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان گیلان برای روزهای یکشنبه و دوشنبه جاری، بلافاصله ساعت ۱۳ دیروز جلسه پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران را به ریاست معاون عمرانی استاندار و همه اعضای ستاد بحران برگزار شد.

وی افزود: هم‌اکنون کلیه فرمانداران، بخشداران، دهیاران، تیم‌های امدادی و جمعیت هلال احمر با تجهیزات و امکانات لازم در آماده‌باش کامل هستند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان بارش برف در محورهای کوهستانی در حال باریدن و تردد در جریان است، خاطرنشان کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، از غروب امروز یکشنبه بارش برف علاوه بر ارتفاعات و دامنه‌ها در برخی مناطق جلگه‌ای تشدید می‌شود.

حق بین تصریح کرد: به مردم توصیه می‌کنیم از سفرهای غیرضروری در جاده‌های کوهستانی خودداری کنند و برای تردد در این محورها حتماً زنجیر چرخ، تجهیزات زمستانی و لوازم گرمایشی به همراه داشته باشند.

وی گفت: به منظور جلوگیری از وقوع حوادث و صدمات ناگواری انسانی، شهروندان و مسافران طی این مدت از کوهنوردی در مناطق کوهستانی و برپا کردن چادر و اتراق در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.

کد خبر 730840


کد خبر: 25213

دیدگاهتان را بنویسید