امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

گذر از تابستانِ داغ؛ از فرهنگ سازی تا فراهم سازی

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه طبق پیش بینی‌ها تابستان گرمی در پیش خواهیم داشت، گفت: بدون شک برای گذر از فصل گرم و پیک مصرف نیازمند همراهی مردم هستیم تا با اعمال راهکارهای مدیریت مصرف ضمن کمک به پایداری شبکه‌های برق در کل کشور، یاری رسان خادمان خود در صنعت برق باشند.

مسعود صادقی در گفت و گو با خبرنگار کاسپین اظهار کرد: طی سالیان اخیر برخی پست‌های فوق توزیع در سطح استان گیلان احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است یا از قبل دارای ظرفیت بوده که ضرورت داشته تا خروجی‌هایی از این پست‌ها به منظور تزریق در شبکه‌های توزیع برق مورد احداث قرار گیرد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تصریح کرد: با تدوین برنامه مناسب با اولویت مناطق دارای ضعف برق و مشکل در تلاش هستیم تمامی فیدرهای لازم برای مناطق مذکور با سرعت وارد مدار شود تا جریان برق پایدار برای شهروندان تأمین کنیم.

به گفته صادقی، از ابتدای سال انجام این طرح‌ها شتاب بیشتری گرفته و نتایج آن در فصل پیک برای مردم ملموس خواهد بود.

وی همچنین ادامه داد: در منطقه معلولین رشت ۵ فیدر فشار متوسط از پست فوق توزیع سلیماندارب با اعتباری قریب به ۱۵۰ میلیارد ریال به صورت زمینی و هوایی در حال احداث است.

مدیر عامل توزیع برق گیلان اضافه کرد: با اجرای طرح بخش عمده‌ای از مشکل ضعف برق ساکنین و مشترکان برق در مناطق کم برخوردار شهر رشت از جمله مناطق و محله‌های معلولین، پاره بیجار، حمیدیان، سلیمانداراب و… برطرف خواهد شد.

صادقی تصریح کرد: چندین فیدر ۲۰ کیلوولت در مناطق مختلف از جمله حمیدیان و توحید رشت، خشکبیجار و چندین نقطه در شرق و غرب استان جمعاً با تخصیص اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی‌ها تابستان گرمی در پیش خواهیم داشت، افزود: بدون شک برای گذر از فصل گرم و پیک مصرف نیازمند همراهی مردم هستیم تا با اعمال راهکارهای مدیریت مصرف ضمن کمک به پایداری شبکه‌های برق در کل کشور، یاری رسان خادمان خود در صنعت برق باشند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با بیان اینکه پروژه‌های کلان از اولویت برنامه‌های عمرانی شرکت توزیع برق استان است، گفت: زیرا جمعیت زیادی از مشترکان از نتایج آن برخوردار خواهند شد و رضایتمندی عمومی را به همراه دارد.


کد خبر: 28652

دیدگاهتان را بنویسید