امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

کولاک و بهمن در راه گیلان!

سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و مه گرفتگی، در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال بهمن در برخی نقاط کشور از جمله گیلان و از فردا جمعه تا شنبه هشدار داد.

  به گزارش کاسپین، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی از شدت فعالیت سامانه بارشی و به تبع آن بارش باران و برف، مه گرفتگی، در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال بهمن از فردا جمعه ۲۲ دی تا شنبه ۲۳ دی خبر داد. منطقه اثر سامانه یاد شده فردا (جمعه) جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و شنبه ۲۳ دی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، گیلان و ارتفاعات زنجان، قزوین و البرز است.

همچنین اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی زمین در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف، کاهش دید، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال بهمن، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر و احتمال قطعی برق در نواحی روستایی در نقاط سردسیر از مخاطرات سامانه بارشی یاد شده است.

در همین راستا سازمان هواشناسی به پرهیز از سفرهای غیر ضروری بویژه در گردنه‌های برف گیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر توصیه کرده است.


کد خبر: 23611

دیدگاهتان را بنویسید