امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

کنترل سقط راهی برای صیانت جمعیت

آژانس خبری کاسپین - رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت فعال‌سازی طرح‌های تشویقی جهت حفظ جنین تأکید کرد و گفت: راه‌اندازی طرح‌هایی همچون ناجیان سقط در استانی نظیر گیلان که با بحران و چاله جمعیتی روبرو شده بسیار لازم و ضرورت است.

به گزارش کاسپین، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  در کارگروه دانشگاهی سقط در سالن اجلاس حوزه ریاست، نجات فرزندان از سقط را وظیفه‌ای همگانی دانست و اظهار کرد: ممانعت از سقط فرزندانی که می‌توان حیات را به آن‌ها بازگرداند، وظیفه‌ای همگانی است.

وی بر ضرورت مشارکت حداکثری مردم و هسته‌های فعال مردمی در این حوزه تأکید کرد و افزود: باید مشارکت مردم را در پیشگیری از بروز سقط‌های غیرقانونی و غیرشرعی افزایش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کاهش زادآوری در گیلان بیان کرد: پیشگیری از سقط در گیلان می‌تواند بخش عمده‌ای از کاهش جمعیت در استان را جبران کند.

آشوبی بر ضرورت فعال‌سازی طرح‌های تشویقی جهت حفظ جنین تأکید کرد و گفت: راه‌اندازی طرح‌هایی همچون ناجیان سقط در استان بحرانی نظیر گیلان که با بحران و چاله جمعیتی روبرو شده بسیار لازم و ضرورت است.

وی با تأکید بر اهتمام جدی مسؤولان در مقوله جوانی جمعیت و حمایت از خانواده تصریح کرد: برگزاری نشستهای پشتیبانی پیرامون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با مشارکت دستگاه‌های درگیر می‌تواند مؤثر باشد اما باید نتایج اقدامات نظیر حمایت مالی از زوج‌های نابارور و شناسایی و حمایت از خانواده‌ای که قصد سقط دارند، محسوس و قابل ارزیابی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ترویج زادآوری و کنترل سقط در استان گیلان تأکید کرد و افزود: بر اساس سیاست‌های اشتباهی که در کشور اتخاذشده جمیعت کشور پس از سه دهه با کاهش شدید جمعیتی مواجه شده و اکنون نیازمند فرهنگ‌سازی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت پیرامون صیانت از جمیعت هستیم.


کد خبر: 21300

دیدگاهتان را بنویسید