امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

کمک ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خیرین در حوزه سلامت گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کمک ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خیرین در حوزه سلامت خبر داد و گفت: مشارکت مردم و خیرین در حوزه سلامت موجب ارتقای این بخش می‌شود.

به گزارش  کاسپین محمد تقی آشوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته سلامت اظهار کرد: هفته سلامت امسال با شعار سلامت خانواده با مردمی سازی سلامت آغاز به کار کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به حضور میلیونی مسافران به این استان بیان کرد: کادر درمان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گیلان در طول سال و ایام تعطیلات نوروز در حالت آماده باش در آمد.

آشوبی با اشاره به نقش محوری رسانه‌ها و خبرنگاران در توسعه سلامت جامعه بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه بازوی توانمند جامعه درمانی است.

وی با اشاره به افزایش بیماری قلبی و عروق در گیلان افزود: گیلان در بخش بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت جزو اول تا سوم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از انجام حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ مورد آزمایش آب در این استان خبر داد و اضافه کرد: مراکز پیشگیری و غربالگری بیماری‌های شایع در گیلان افزایش یافته است.

آشوبی از نصب و راه اندازی ۴ دستگاه ام آر آی در گیلان خبر داد و اضافه کرد: تقویت زیرساخت‌های درمانی در گیلان مورد توجه است.

تعطیلی ۲ بیمارستان خصوصی در گیلان

وی با اشاره به بیماری‌های شایع در گیلان افزود: متناسب با بیماری‌های شایع در گیلان باید زیرساخت‌ها و تجهیزات درمانی فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر ارائه اطلاعات درست به جامعه بیان کرد: روایت اول از جامعه سلامت گیلان با صداقت و شفاف انجام می‌شود.

آشوبی با بیان اینکه متولی سلامت مردم هستیم و در این بخش مسوولیم، گفت: گیلان در حوزه ارتقای سلامت جامعه گام‌های مهم برداشته شده است.

وی با بیان اینکه بیمارستانی کردن کرونا کار اشتباه بود، افزود: اجرای طرح شهید سلیمانی ویروس کرونا را کنترل کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تعطیلی ۲ بیمارستان خصوصی در این استان خبر داد و بیان کرد: سلامت مردم خط قرمز علوم پزشکی است و در این حوزه با هیچ احدی تعارف نداریم.

آشوبی با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری اضافه کرد: مردمی سازی حوزه سلامت در گیلان پیاده سازی می‌شود.

وی از کمک ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خیرین در حوزه سلامت گیلان خبر داد و افزود: مشارکت مردم و خیرین در حوزه سلامت موجب ارتقای این بخش می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این استان قطب پیوند شمال کشور است، گفت: مرکز پیوند مجهز با مشارکت خیرین راه اندازی می‌شود.

آشوبی از پیشرفت ۹۰ درصدی بیمارستان لاکان رشت خبر داد و بیان کرد: بیمارستان لاکان در سال جاری تجهیز می‌شود.


کد خبر: 27125

دیدگاهتان را بنویسید