امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

کلاهبرداری ۶۳ میلیاردی به نام آسیب دیدگان دهکده چوبی شفت

 رئیس پلیس فتا گیلان از شناسایی و دستگیری یک کلاهبردار خانم که به بهانه کمک به زیان‌دیدگان شهرک امامزاده ابراهیم شهرستان شفت، ۶۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی از طریق صفحه اینستاگرامی خود کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش کاسپین سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر  در تشریح این خبر اظهار کرد: مجرمان سایبری با استفاده از ترفندهای مختلف تلاش می‌کنند تا کاربران اینترنتی که از آگاهی لازم در زمینه فضای مجازی برخوردار نیستند را به سمت اهداف خود هدایت و دست به اعمال مجرمانه بزنند.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس فتا شهرستان شفت با رصدهای فنی و تخصصی فضای مجازی، فردی را که در صفحه اینستاگرامی خود در قالب کمک به زیان‌دیدگان آتش‌سوزی شهرک امامزاده ابراهیم از شهروندان درخواست واریز مبلغ کرده بود را مورد شناسایی قرار دادند، افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، مبالغ زیادی به حساب وی واریز شده است.

رئیس پلیس فتا استان گیلان تصریح کرد: متهم ۲۷ ساله خانم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری ۶۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی خود از مردم با همین شگرد اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

این مقام انتظامی در پایان از مردم خواست در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی مراتب را از طریق وب سایت اینترنتی http://www.cyberpolice.ir و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.


کد خبر: 28394

دیدگاهتان را بنویسید