امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

کلاهبرداری میلیاردی «خانوادگی» در رشت

فرمانده انتظامی استان گفت: متهمان به بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری با درج آگهی جعلی فروش خودرو اعتراف کردند.

به گزارش کاسپین سردار عزیزاله ملکی گفت : ماموران پلیس فتای استان در پی دریافت گزارشات مردمی مبنی بر خرید سکه و طلا توسط ۲ مرد مشکوک از مغازه‌های مختلف در بازار زرگران شهرستان رشت، رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: پلیس پس از حضور نامحسوس در محل و اطمینان از صحت موضوع افراد مورد نظر را برای بررسی بیشتر با هماهنگی قضائی به مقر انتظامی منتقل کرد.

وی گفت: متهمان که دایی و خواهرزاده هستند در تحقیقات پلیس به کلاهبرداری با درج آگهی جعلی فروش خودرو در سایت‌ها و اپلیکیشن‌‎های خرید و فروش کالا و خدمات با دریافت بیعانه و خرید جواهرات با وجوه دریافتی در شهر‌های مختلف کشور اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه متهمان ۳۲ و ۳۳ ساله در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی و کلاهبرداری از شهروندان به مبلغ بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند، گفت: متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و تحقیقات پلیس به منظور شناسایی شکات این پرونده ادامه دارد.
این مقام ارشد انتظامی در پایان با تاکید بر اینکه مردم برای خرید یا پیش خرید کالای مورد نظر خود از سایت‌های متفرقه و بدون مجوز یا شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند، افزود: تبلیغاتی که در سایت‌های واسطه‌گر با عناوینی از جمله فروش فوری، بدون واسطه، زیر قیمت و … منتشر می‌شود به منظور کلاهبرداری است و شهروندان باید در صورت امکان به‌صورت حضوری و پس از تایید هویت و دیدن فروشنده اقدام به واریز وجه کنند.


کد خبر: 24049

دیدگاهتان را بنویسید