امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

کلاهبرداری میلیاردی به شیوه نانوای گیلانی

آژآنس خبری کاسپین - رئیس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری فردی که با دستگاه اسکیمر بیش از 3 میلیارد ریال از حساب‌های بانکی شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت کرده بود، خبر داد.

به گزارش کاسپین،  سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز و خالی شدن حساب بانکی آنها، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
وی افزود: پلیس در بررسی‌های تخصصی متوجه شدند، فرد کلاهبردار از طریق راه‌اندازی دستگاه اسکیمر در چند نانوایی، اقدام به کپی‌برداری از کارت عابر آن‌ها کرده و با تحصیل مال نامشروع وجوه حاصله کلاهبرداری شده، اقدام به خرید طلا و جواهرات کرده است.
رئیس پلیس فتا گیلان تصریح کرد: با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم 24 ساله‌ای که بیش از 3 میلیارد ریال با دستگاه اسکیمر از حساب‌های بانکی شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت کرده بود دستگیر و برای سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي کنند.
این مقام انتظامی بیان داشت: نانوایی‌های سراسر کشور از کارت‌خوان‌های مخصوص استفاده کرده و شهروندان ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهند.
سرهنگ نقی‌مهر یاد آور شد: تغییر دوره‌ای رمز یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه مجرمان سایبری است.
وي در پايان از مردم خواست هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.gov.ir بخش مرکز فوریت سایبری اطلاع‌رسانی کنند.


کد خبر: 21475

دیدگاهتان را بنویسید