امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

کلاهبرداری اینترنتی با نام «محرم»

آژانس خبری کاسپین - رئیس پلیس فتا استان گیلان از شهروندان خواست از کلیک کردن بر روی پیامک‌ها و تبلیغاتی که حاوی لینک بوده پرهیز و نذورات خود را به شماره حساب هیئت‌های مذهبی و موسسات خیریه معتبر و شناخته شده واریز کرده و از واریز به حساب‌های نامعتبر خودداری كنند.

به گزارش کاسپین، سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم اظهار کرد: هر ساله افراد سودجو با شروع ماه محرم با ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی و ارسال پیامک‌ با عناوین فریبنده سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از شهروندان را دارند.

وي گفت: شهروندان توجه داشته باشند بسیاری از این صفحات به‌ صورت آنی برای اهداف مجرمانه بارگذاری شده و بعد از جمع‌آوری نذورات از دسترس خارج می‌شوند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان از شهروندان خواست از کلیک کردن بر روی پیامک‌ها و تبلیغاتی که حاوی لینک بوده پرهیز و نذورات خود را به شماره حساب هیئت‌های مذهبی و موسسات خیریه معتبر و شناخته شده واریز کرده و از واریز به حساب‌های نامعتبر خودداری كنند.

ين مقام انتظامي در پايان خاطرنشان کرد: هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضاي مجازي موضوع را از طريق نشاني پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمي و یا از طریق شماره تماس 096380 با ما در‌ ميان بگذارند.


کد خبر: 16763

دیدگاهتان را بنویسید