امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

کشف ۴۰ میلیارد وسایل سرقتی در گیلان

کاسپین - فرمانده انتظامی گیلان از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان غیربومی منازل شهرستان رشت با هشت فقره سرقت و کشف ۴۰ میلیارد ریال وسایل سرقتی خبر داد.

به گزارش  کاسپین سردار عزیزالله ملکی اظهار کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده سرقت از منازل سطح شهرستان رشت طی ماه‌های اخیر، بلافاصله بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پس از بررسی صحنه‌های وقوع جرم و پیگیری سرنخ‌های به دست آمده، رد یک باند پنج نفره سارقان در این پرونده‌ها به دست آمد، افزود: با اقدامات فنی و تعقیب و مراقبت‌های صورت گرفته این افراد شناسایی و دستگیر و ۲ دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ آنها توقیف شد.

این مقام ارشد انتظامی گیلان از اعتراف این افراد به هشت فقره سرقت از منازل در شهرستان رشت خبر داد و با اشاره به اینکه از سارقان ۴۰ میلیارد ریال وسایل سرقتی از قبیل یک کیلو و ۸۰۰ گرم زیورآلات از جنس طلا و نقره، ۲۰۰ میلیون ریال لباس، ۱۲۱ قطعه اسکناس ۱۰۰ دلاری و سایر لوازم کشف شد، بیان کرد: سارقان پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سردار ملکی در پایان عدم رعایت نکات حفاظتی را مهمترین عامل سوءاستفاده سارقان عنوان و خاطرنشان کرد: نقش مردم در این زمینه و توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس، نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع سرقت دارد.


کد خبر: 22389

دیدگاهتان را بنویسید