امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در رشت

 فرمانده انتظامی شهرستان رشت از کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در بازرسی از یک واحد صنفی در منطقه لاکان خبر داد.

به گزارش کاسپین سرهنگ محمود حافظی هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام مالی کشور قلمداد و اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در پی دریافت اطلاعاتی در خصوص استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در انبار یک شرکت پخش مواد غذایی در منطقه لاکان شهرستان رشت، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: پس از تحقیقات نامحسوس صورت گرفته در این زمینه و اطمینان از صحت خبر، ماموران پاسگاه انتظامی لاکان و پیربازار به آدرس محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت از کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به همراه تجهیزات مربوطه در بازرسی از این مکان خبر داد و با اعلام اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این رابطه متهم ۵۶ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به اینکه فعالیت غیرمجاز دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود از شهروندان خواست هرگونه اطلاعات و اخبار در این زمینه را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.


کد خبر: 26573

دیدگاهتان را بنویسید