امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

کشف ۱۶تُن چوب قاچاق در غرب گیلان

فرمانده هنگ مرزی شهرستان آستارا گفت: ۱۶ تُن چوب جنگلی قاچاق در بازرسی از ۲ دستگاه خودرو توسط مرزداران غرب استان کشف شد.

به گزارش کاسپین سرهنگ هادی قاسمی با اشاره به اینکه قاچاق چوب و قطع غیرمجاز درختان جنگلی به تاراج بردن ثروت ملی است، اظهار داشت: دستبرد به منابع طبیعی ضرر جبران‌ناپذیری را به محیط زندگی وارد می کند.

وی در ادامه گفت: لذا در راستای اجرای طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا و تحقق دستورالعمل امنیت محله محور، مرزداران غرب استان مستقر در گروهان خانبلاغی، حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودروی کامیون و یک دستگاه خودروی وانت نیسان که در حال تردد در محور “آستارا به اردبیل” بودند، مشکوک شده و برای بررسی آنها را متوقف کردند.

فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف ۱۶ تن و ۵۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق از در بازرسی از این خودروها خبر داد و تصریح کرد: در این راستا دو نفر متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

این مقام مرزبانی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش چوب‌های کشف شده را بیش از ۳۵۰ میلیون ریال برآورد کردند، اذعان داشت: چوب‌های کشف شده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تحویل داده شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر در غربی‌ترین نقطه استان گیلان، در فاصله نزدیک به ۱۷۳ کیلومتری رشت و همجوار با استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد؛ این شهرستان دارای سه مرز دریایی، ریلی و بزرگراهی و فضای مناسبی برای تجارت در منطقه است.


کد خبر: 24701

دیدگاهتان را بنویسید