امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

کشف حدود 600 شی تاریخی در مازندران

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: امسال ۵۸۱ قطعه شی تاریخی و ۹ سکه توسط این یگان در استان کشف شده است.

به گزارش کاسپین سرهنگ محمدرضا کردان گفت: در سال جاری، ۵۸۱ شیء تاریخی و ۹ سکه توسط یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و همکاری نیروی انتظامی در مازندران کشف شد.

او به فعالیت ۲۲ پایگاه یگان حفاظت در سراسر استان اشاره کرد و افزود: با وجود کم و کاستی‌های موجود، یگان حفاظت توانسته با ایجاد ارتباط مؤثر با اتجمن‌های میراث و جلب مشارکت‌های اجتماعی بیشترین بهره‌وری را در حفظ آثار و ابنیه تاریخی و فرهنگی استان داشته باشد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه در استان با پراکندگی آثار مواجه هستیم و نظارت بر آن‌ها امکانات زیادی می‌طلبد؛ تصریح کرد: حفظ این میراث که یکی از شاخص‌های مهم هویت فرهنگی کشور به شمارمی‌آید باید هم و غم همه مردم باشد.

کردان یادآور شد: برای استفاده از دستگاه فلزیاب به‌منظور کشف آثار و اموال تاریخی، برخورد قانونی می‌شود و متخلفان به مراجع قانونی معرفی خواهند شد، در این راستا از تمامی مردم استان درخواست می‌کنیم در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص مراتب را با ستاد خبری یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با شماره تماس ۰۱۱۳۳۳۹۱۰۰۷ در میان بگذارند.


کد خبر: 23254

دیدگاهتان را بنویسید