امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

کشاورزان گیلانی فرصت کشت دوم را از دست ندهند

آژانس خبری کاسپین - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به کشت دوم در شالیزارهای استان گفت: کشاورزان گیلانی فرصت کشت دوم را از دست ندهند.

به گزارش خبرنگار کاسپین، صالح محمدی  اظهار کرد: قابلیت‌های های کشاورزی گیلان در بخش‌های مختلف مورد توجه است.

وی با اشاره به اهمیت کشت سبزی و صیفی جات افزود: کشت سبزی و صیفی و همچنین محصولات علوفه‌ای به عنوان اصلی ترین فعالیت‌های کشاورزی در مناطق مختلف جهان و به خصوص در استان گیلان دارای اهمیت بسیاری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کشت صیفی جات و سبزیجات منبع درآمد خوبی برای کشاورزان است، گفت: این محصولات باعث افزایش درآمد بیشتر کشاورزان منطقه و همچنین تأمین نیازهای غذایی مردم این مناطق می‌شود.

محمدی با تاکید بر لزوم توجه به کشت دوم در شالیزارهای گیلان، اضافه کرد: با کشت دوم محصول سبزی جات و صیفی جات در شالیزار پس از برداشت برنج، فرصت مناسبی برای درآمدزایی با هزینه بسیار کم است.

وی با بیان اینکه کشاورزان گیلانی فرصت کشت دوم را از دست ندهند، افزود: در طول سال، با تولید این محصولات، کشاورزان می‌توانند با ایجاد تنوع در باغات، هزینه‌های مرتبط با بسته بندی محصولات را کاهش داده و بهبود چشمگیری در معیشت خود داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به شرایط مناسب این استان برای کشت دوم، اضافه کرد: با توجه به اینکه استان گیلان دارای شرایط اقلیمی مناسب برای کشت سبزیجات و صیفی جات است، لذا می‌طلبد کشت دوم این محصولات مورد توجه قرار گیرد.

محمدی با بیان اینکه کشت دوم به عنوان یکی از برنامه‌های اولویت دار جهاد کشاورزی در گیلان است، گفت: توسعه و پشتیبانی از کشت سبزیجات و صیفی جات به علت جذب سرمایه و ایجاد شغل برای کشاورزان از اهمیت مهمی برخوردار است.

وی ادامه داد: کشت سبزی و صیفی و همچنین محصولات علوفه‌ای در استان گیلان به عنوان یکی از برنامه‌های اولویت دار، تأثیر بسیار مؤثری در معیشت کشاورزان منطقه و اقتصاد منطقه دارد.


کد خبر: 16830

دیدگاهتان را بنویسید