امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

بیش از ۲۹ میلیون لیتر بنزین در گیلان «دود» شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گیلان گفت: در موج اول سفرهای نوروزی در مجموع ۲۹ میلیون و ۳۱۲ هزار لیتر بنزین در سطح جایگاه های عرضه سوخت استان توزیع شده است.

به گزارش کاسپین مجتبی شکوری با اشاره به میزان مصرف بنزین در استان گیلان همزمان با ایام موج اول سفرها در تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: در بازه زمانی ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ لغایت ۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ در مجموع ۲۹ میلیون و ۳۱۲ هزار لیتر بنزین در سطح جایگاه های عرضه سوخت استان توزیع شده است.

وی متوسط مصرف روزانه بنزین در استان گیلان همزمان با تعطیلات عید نوروز را چهار میلیون و ۸۸۵ هزار لیتر دانست و یادآور شد: شاهد افزایش مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی نسبت به روزهای عادی هستیم؛ این در حالی است که متوسط مصرف روزانه بنزین در اسفندماه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان گیلان از کاهش ۳.۴ درصدی مصرف بنزین در بازه مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: تقارن تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان و شرایط آب و هوایی و بارندگی های شدید منجر به کاهش سفرها و در نتیجه کاهش مصرف سوخت شده است.

شکوری از فعال بودن ۲۳۰ جایگاه عرضه فرآورده های نفتی در استان خبر داد و گفت: ۱۳۰ جایگاه بنزین و نفت گاز و ۱۰۰ جایگاه CNG داریم؛ از این ۱۰۰ جایگاه نیز، ۳۸ جایگاه دومنظوره می باشد.


کد خبر: 26383

دیدگاهتان را بنویسید