امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

چمن طبیعی ورزشگاه عضدی رشت با حضور رئیس فدراسیون فوتبال افتتاح شد

چمن طبیعی و نصب صندلی در سکوهای ورزشگاه شهید عضدی رشت روز جمعه با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در مراسم بهره برداری از چمن طبیعی ورزشگاه شهید عضدی رشت اظهار کرد: پس از ۶ سال این ورزشگاه دوباره به چرخه برگزاری مسابقات برگشت و برای چمن طبیعی و نصب هفت هزار صندلی، بیش از ۵۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

جهانبخش آرمان افزود: عضدی یکی از باسابقه‌ترین ورزشگاه‌های فوتبال ایران است که همه باشگاه‌های بزرگ کشور و خیلی از طرفداران از این ورزشگاه خاطرات زیادی دارند و حتی فوتبالست‌های پیشکسوت نیز از بازی در این ورزشگاه خاطرات فراوانی دارند.

وی ادامه داد: البته توجه ویژه استاندار گیلان و همچنین مجمع نمایندگان گیلان باعث شد تا همه ورزشگاههای این ستان را بازسازی و مرمت کنیم چون پیش از این همه تیمهای گیلانی در ورزشگاه سردارجنگل رشت بازی می‌کردند اما هم‌اینک در ورزشگاه‌های وحدت بندرآستارا، پوریای ولی تالش، زنده یاد سیروس قایقران بندرانزلی و ورزشگاه فومن مسابقه برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: چمن طبیعی و همچنین سکوهای ورزشگاه شهید عضدی رشت نیز با تلاشهای شبانه روزی آماده شده و هم اینک فاز اول آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و امیدواریم که با حمایت همه مسئولان بتوانیم سایر فازهای این ورزشگاه نیز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: ظرفیت و پتانسیل ورزش به خصوص رشته فوتبال گیلان بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه باشگاه‌های ما مشکل دارند و باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند به خصوص تیم فوتبال سپیدرود رشت که قدمت حدود ۵۳ ساله دارد طی یک دهه اخیر چالش‌های فراوانی داشته که انتظار داریم مشکلات این تیم با نگاه ویژه فدراسیون برطرف شود.

آرمان خاطرنشان کرد: هم اینک ۳۰ درصد از ترکیب تیم ملی فوتبال بزرگسالان را بازیکنان گیلانی تشکیل می‌دهند و همچنین در فوتبال ساحلی نیز اکثر ملی‌پوشان از استان گیلان هستند و در فوتسال نیز یکی از قطب‌ها بشمار می‌رویم.

وی گفت: سال گذشته چهار تیم فوتبال گیلان به لیگ‌های بالاتر راه یافتند که سه تیم را مربیان گیلانی هدایت می کردند و این استان از مربیان بسیار خوبی در رشته‌های فوتبال برخوردار است و امیدواریم که در رده‌های سنی و همچنین تیمهای ملی بزرگسالان نگاه ویژه‌ای به مربیان ارزنده گیلان شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در خاتمه اظهار کرد: انتظار دارم که همه مسئولان در ورزش اعتبارات لازمی را اختصاص دهند چون این اعتبارات هزینه نیست و سرمایه‌گذاری است و از سوی دیگر هزینه در ورزش باعث کاهش ناهنجاری‌ها در جامعه و همچنین کاهش بیماری می‌شود.

تجلیل از ۲۶ پیشکسوت فوتبال گیلان و همچنین بازی دوستانه بین تیمهای فوتبال پیشکسوتان سپیدرود و استقلال شهرداری رشت از دیگر برنامه‌های افتتاح چمن طبیعی و سکوهای ورزشگاه شهید عضدی رشت بود.

در مراسم افتتاح از چمن طبیعی و سکوهای ورزشگاه هشید عضدی رشت جبار کوچکی‌نژاد و محمدرضا احمدی ۲ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، برخی از مسئولان این استان، مربیان، داوران ، فوتبالیست‌ها، پیشکسوتان فوتبال گیلان و تعدادی از طرفداران تیمهای سپیدرود و داماش گیلان نیز حضور داشتند.

* حاشیه‌های افتتاح چمن طبیعی ورزشگاه شهید عضدی رشت*

افتتاح چمن طبیعی و سکوهای ورزشگاه شهید عضدی رشت حاشیه هایی نیز به همراه داشت که مهمترین آن اعتراض برخی از لیدرها و تعدادی از طرفداران تیم فوتبال سپیدرود رشت در این مراسم بود.

برخی از طرفداران سپیدرود رشت هنگام خوش آمدگویی جبار کوچکی نژاد یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس با شعارهایی بر علیه مسئولان ورزش و مسئولان هیات فوتبال گیلان مانع از صحبتهای این نماینده شدند.

همچنین به همراه داشتن بنرهایی با مضمون “آقای تاج رئیس فدراسیون ما دندان طمع را از مسئولان کشیدیم به فریاد ما برسید” و شعار “مسئولان گیلان همه در خوابند” اعتراض خود را نسبت به وضعیت تیم فوتبال سپیدرود رشت که هم اینک در رقابتهای لیگ دسته دوم کشور حضور دارد، اعلام داشتند.


کد خبر: 14418

دیدگاهتان را بنویسید