امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

«چشم به راهیم» پویشی نوروزی در گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از آغاز اجرای پویش نوروزی «چشم - به - راهیم» همزمان با شروع سفرهای نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش کاسپین غلامعلی نیک فهم  اظهار کرد: پویش یادشده از فردا ۲۷ اسفندماه به منظور فرهنگ‌سازی، ارتقاء ایمنی و کاهش سوانح رانندگی همزمان با سراسر کشور بطور رسمی در گیلان آغاز خواهد شد و تا ۱۳ فروردین‌ سال آینده ادامه خواهد یافت.

وی افزود: این پویش، همزمان با فرا رسیدن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی، با هدف ایمنی سفر و کاهش حداکثری آمار تصادفات و فوتی‌های تصادفات جاده‌ای در استان گیلان اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان بیان کرد: ایستگاه پویش چشم به راهیم در آزاد راه رشت – قزوین مجتمع خدماتی و رفاهی آتیه شهران در نظر گرفته شده که برنامه‌های فرهنگی و هنری، اجرای موسیقی زنده ، ایستگاه نقاشی کودکان و اهداء جوایز برگزار می‌شود.

وی افزود: کمک به افزایش ایمنی سفرهای نوروزی برای استفاده‌کنندگان از خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی و ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی، اشاعه و پاسداشت ارزش‌های دینی و مذهبی در طول سفر، ارتقاء دانش عمومی جامعه در خصوص فرهنگ ایمنی و فرهنگ درست رانندگی و به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای از مهمترین اهداف این پویش است.


کد خبر: 25954

دیدگاهتان را بنویسید