امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

پلنگ ایرانی در جنگل های گیلان دیده شد

آژانس خبری کاسپین -  معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی گیلان گفت: با تلاش محیط بانان یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش، تصاویر گونه حمایت شده و در خطر انقراض یک قلاده پلنگ ایرانی بار دیگر در ارتفاعات جنگلی این شهرستان به ثبت رسید.

به گزارش  کاسپین، تورج صادقی با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش و پشتکار محیط بانان حفاظت محیط زیست شهرستان املش، بار دیگر تصاویر زیبایی از گونه حمایت شده و در خطر انقراض پلنگ ایرانی در ارتفاعات شهرستان املش ثبت گردید.

وی افزود: در ماه ابتدایی پاییز ۱۴۰۲، تعداد قابل ملاحظه‌ای از گونه‌های مختلف حیات وحش در شهرستان املش مستندسازی شده است که از جمله می‌توان به گونه های گربه جنگلی، تشی، سمور سنگی، سنجاب، گراز، خرس قهوه ای، انواع پرندگان شکاری و مهمترین آنها ثبت یک قلاده پلنگ اشاره کرد.

صادقی ادامه داد: این چندمین بار است که تصاویر پلنگ در دوربین های کارشناسان و محیط بانان حفاظت محیط زیست در شهرستان های مختلف استان به ثبت می رسد.

وی با بیان اینکه آموزش جوامع محلی، برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز، تعامل با جوامع بومی و محلی و تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان سبب شده تا امنیت در زیستگاه برای این گونه‌های حیات وحش تامین شود، تصریح کرد: مشاهده و تصویربرداری از گونه‌های ارزشمند نشان از این امنیت دارد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع گونه های ثبت شده در شهرستان املش، این شهرستان یکی از قطب های ارزشمند حیات وحش در استان گیلان می باشد که اهتمام به تجهیز هرچه بیشتر محیط زیست منطقه برای حفاظت و ارائه امکانات بیشتر برای برنامه های مطالعاتی را ضروری  است.


کد خبر: 20834

دیدگاهتان را بنویسید