امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

پلمب ۸۰ واحد صنفی متخلف در گیلان

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، با بیان اینکه از ۱۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون ۴۱۴ اکیپ گشت مشترک در دو نوبت صبح و عصر ۴۸۱۴ مورد بازرسی از واحدهای صنفی را انجام داده اند، گفت: برای ۱۴۹۹ واحد متخلف تشکیل پرونده و ۸۰ واحد صنفی پلمب شد.

به گزارش کاسپین مرتضی امینی با بیان اینکه گشت های مشترک تعزیرات حکومتی استان گیلان ویژه ماه رمضان و عید نوروز در دو مرحله اجرایی می شود، اظهار کرد: مرحله اول در قالب طرح «ضیافت» از ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۲ آغاز شد و تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ به پایان رسید.

وی با اشاره به آغاز مرحله دوم این طرح از اول لغایت ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۳، افزود: تمرکز مرحله دوم بر سفرهای نوروزی و مراکز اسکان و پذیرایی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، این دستگاه را مرجع قضایی رسیدگی به تخلفات اقتصادی دانست و افزود: تعزیرات حکومتی در سه حوزه کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا با تخلفات اقتصادی برخورد می کند.

امینی با بیان این که کلیه دستگاه ها و مراجع کاشف و ضابط از جمله جهاد کشاورزی و صمت پرونده های تخلف اقتصادی را به تعزیرات حکومتی ارجاع می دهند، گفت: اگرچه تعزیرات حکومتی مرجع قضایی رسیدگی به تخلفات است، اما در قالب گشت های مشترک به سایر دستگاه ها کمک می کنیم.

وی ادامه داد: روزانه پنج اکیپ گشت مشترک در مرکز استان فعال بوده و نظارت و بازرسی در حوزه کالاهای اساسی را انجام می دهد؛ هم چنین ۱۲ اکیپ در سطح شهرستان ها فعال هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با بیان اینکه با کمک دستگاه های کاشف و ناظر همچون استاندارد و جهاد کشاورزی و صمت و پلیس امنیت اقتصادی از ۱۵ اسفندماه تاکنون ۴۱۴ اکیپ گشت مشترک در دو نوبت صبح و عصر ۴۸۱۴ مورد بازرسی از واحدهای صنفی را انجام داده اند، عنوان کرد: از این تعداد بازرسی، برای ۱۴۹۹ واحد متخلف پرونده تشکیل و به شعب تعزیرات حکومتی استان وصول شد؛ میزان محکومیت متخلفین نیز معادل ۵۵ میلیارد و ۸۷ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۹۲۹ ریال است.

وی هم چنین از پلمب ۸۰ واحد صنفی متخلف با حکم تعزیرات حکومتی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: سامانه‌ ۱۳۵ تعزیرات حکومتی به صورت شبانه روزی پاسخگوی مردم بوده و شکایات را ثبت می کند؛ پس از مراجعه و بازرسی و احراز تخلف، نسبت به تشکیل پرونده اقدام خواهیم کرد.


کد خبر: 26576

دیدگاهتان را بنویسید