امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

«پرویز خان» روی سِن رفت

در آستانه بیست و ششمین سالگرد درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی و باشگاه ملوان، سیروس قایقران همچنین فرزند دلبندش راستین، فیلم پرویز خان که قسمت‌هایی از این فیلم در خصوص زندگی ورزشی زنده یاد قایقران است در بندرانزلی به اکران عمومی درآمد.

به گزارش کاسپین  فیلم پرویزخان به نویسندگی و کارگردانی علی ثقفی همچنین تهیه کنندگی عطا پناهی و با همت موسسه فرهنگی اوج در سینما هلال احمر بندرانزلی به اکران عمومی درآمد.

قسمت‌هایی از فیلم پرویز خان در خصوص زندگی ورزشی زنده یاد سیروس قایقران است که در آستانه بیست و ششمین سالگرد درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال و باشگاه ملوان بندرانزلی اکران شد.

در حاشیه این اکران از دختر زنده یاد پرویز خان دهداری، سرمربی فقید تیم ملی ایران و همچنین پرویز قایقران، پدر زنده یاد سیروس تقدیر شد.

علاوه بر حضور عموم شهروندان، اعضای باشگاه ملوان بندرانزلی و همچنین بازیگران این فیلم حضور داشتند.

در حاشیه اکران این فیلم علیرضا مقصودی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه این روزها تقریبا حضور در سینما و دیدن فیلم های اکران شده در سبد خانوارها کمرنگ شده، اکران های عمومی می تواند گامی در راستای تشویق حضور در سینماها باشد.

وی با تاکید بر اینکه در نظر گرفتن سلیقه مخاطبان در تهیه فیلم های سینمایی مولفه مهمی است، افزود: ساختن فیلم هایی بر اساس واقعیت همچنین روایت بخش هایی از زندگی اسطوره های کشور که در بین اعضای همین جامعه و با مردم زندگی کردند در جذب مخاطبان به سینما موثر است.

مقصودی با اشاره به اینکه سال گذشته چندین فیلم سینمایی و انیمیشین در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی به اکران عمومی در آمد، تصریح کرد: از جمله این فیلم ها هناس و منصور بودند که با استقبال خوب شهروندان روبه رو شد.

مراسم سالگرد سیروس قایقران امروز پنج شنبه ۱۶ فروردین ماه بر سر مزار این کاپیتان فقید فوتبال در مسجد حسینیه شهدای کلویر برگزار خواهد شد.

سیروس قایقران متولد اول بهمن ۱۳۴۰ در بندرانزلی بود و ۱۸ فروردین سال ۱۳۷۷ درحالی‌ که همراه فرزند، همسر و برادر همسرش با اتومبیل خود عازم تهران بود در حوالی امامزاده هاشم تصادف کرد که منجر به فوت وی و فرزندش راستین شد.


کد خبر: 26567

دیدگاهتان را بنویسید