امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر دایر شد

آژانس خبری کاسپین- مدیرکل فرودگاه گیلان از برقراری مسیر پروازی جدید به بوشهر از فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد و افزود: بوشهر نهمین مقصد پروازهای فرودگاه سردارجنگل رشت است که توسط شرکت هواپیمایی کاسپین در یکشنبه‌های هر هفته انجام می‌شود.

به گزارش کاسپین، سید محسن میرحسینی با اعلام خبر گفت: این پرواز در روزهای یکشنبه هر هفته در ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه از فرودگاه بوشهر به فرودگاه سردار جنگل رشت وارد شده و در ساعت ۱۹ و ۵۰ دقیقه رشت را به مقصد بوشهر ترک می‌کند.

به گفته وی فرودگاه سردارجنگل رشت هشت مسیر پروازی منظم و با برنامه به تهران، مشهد، شیراز، کیش، عسلویه، بندرعباس، اهواز و نجف داشت و بوشهر نهمین مقصد پروازهای از این فرودگاه است.

درحال حاضر ۹ شرکت هواپیمایی ایران ایر، ایران ایرتور، آسمان، کیش ایر، کارون، پویا، سپهران، کاسپین و ساها در اداره‌کل فرودگاه استان گیلان، پرواز برنامه‌ای دارند.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.

فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.


کد خبر: 21207

دیدگاهتان را بنویسید