امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
بازخوانی پرونده آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود؛

پای یک مدیرکل و ۷ نفر دیگر در میان است

دادستان کل کشور از صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست علیه ۷ شخصیت حقوقی و حقیقی در پرونده آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود خبر داد.

به گزارش کاسپین حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد  از صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست علیه ۷ شخصیت حقوقی و حقیقی در پرونده آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود در مرحله دادسرا و ارسال پرونده به دادگاه خبر داد.

وی گفت: در مرحله دادسرا، فردی که در گذشته ۳۶ روز به عنوان مددجو در این کمپ حضور داشت اعلام کرد به انگیزه رهایی حاضران در کمپ، اقدام به آتش زدن آن کرده است؛ همچنین در بررسی‌های صورت‌ گرفته مشخص شد در حالی که ظرفیت پذیرش این کمپ ۳۰ نفر بوده است، اما ۴۹ نفر در آن پذیرش شده بودند.

به گفته موحدی آزاد، مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز همچنان تحت قرار نظارت قضایی قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات دادستانی کل کشور در راستای اجرای دستورات و منویات ریاست قوه قضاییه ناظر بر پیشگیری و مقابله قاطعانه با جرم سرقت و مرتکبان این جرم، گفت: طی هماهنگی‌های به عمل آمده با فراجا، به زودی پایش هوشمند سارقین سابقه‌دار را در سراسر کشور با قاطعیت اجرا خواهیم کرد.

گفتننی استحادثه آتش‌سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود که ۱۲ آبان ماه روی داد، ۳۶ نفر جان باختند  و همچنین چند روز قبل رسانه ها از فوت محمد حیدری مالک این کمپ اعتیاد خبر داده بودند.


کد خبر: 23788

دیدگاهتان را بنویسید