امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

«سهره طلایی» آستارا به بازار پایتخت نرسید!

آژانس خبری کاسپین- رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست آستارا گفت: یک محموله شامل ۶۰ پرنده سهره طلایی قاچاق در گشت و کنترل محورهای مواصلاتی این شهرستان کشف و توقیف شد.

به گزارش کاسپین، محمدرضا سلامی  اظهار کرد: در پی گزارشات واصله و با هوشیاری مأمورین یگان حفاظت محیط زیست آستارا در نیمه شب ۲۰ آبان ماه بیش از ۶۰ قطعه پرنده سهره طلایی که توسط یک دستگاه اتوبوس به مقصد تهران برای عرضه به بازار تقاضا بارگیری شده بود با پیگیری و اخذ دستور از دادستان محترم شهرستان آستارا توقیف و به پاسگاه محیط بانی دلالت داده شد.

رییس حفاظت از محیط زیست آستارا افزود: در همین راستا یک نفر متخلف شناسایی و با تنظیم صورتجلسه و تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی گردید.

وی با بیان اینکه برخی افراد سودجو سهره طلایی را جهت نگهداری در محیط زندگی و شغلی با تور صید و به عنوان پرنده زینتی به قیمت گزاف به فروش می‌رسانند، گفت: مردم و مسافران در صورت مشاهده شکار و صید این پرنده زیبا و خوش آواز مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان آستارا اطلاع دهند.

سلامی تصریح کرد: سهره طلایی پرنده‌ای از راسته گنجشک سانان و کمی کوچک‌تر از آن است که دارای منقاری مخروطی شکل و دم گاه سفید و صورتی قرمز با بال‌های سیاه با نوار زرد رنگ می‌باشد که در جنگل‌ها، دشت‌ها و اطراف سواحل و رودخانه‌ها یافت می‌شود.


کد خبر: 21448

دیدگاهتان را بنویسید