امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۴

پاکسازی «بوجاق» از سلاح شکاری

 رئیس اداره پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق با اشاره به کشف ۲۷ قبضه سلاح شکاری در مجاورت پارک ملی بوجاق، گفت: محیط بانان در منطقه حضور دارند و اجازه نمی‌دهند شکارچیان و متخلفان به پارک ملی دسترسی پیدا کنند.

به گزارش کاسپین احسان باقری‌پور در خصوص شکار غیرمجاز در محدوده پارک ملی بوجاق، اظهار کرد: در مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست هرگونه شکار و صید ممنوع است و پارک ملی بوجاق به دلیل اینکه در منطقه حفاظت بالای سازمان قرار دارد، هرگونه شکار و صید در این پارک ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پارک ملی بوجاق شکار و صید وجود ندارد، افزود: در مجاورت و حاشیه پارک ملی کشفیات و سلاح‌های شکار غیر مجاز توسط همکاران محیط بان کشف و ضبط می‌شود.

رئیس اداره پارک ملی بوجاق با اشاره به گشت، کنترل و نظارت محیط بانان به صورت شبانه روزی در حاشیه پارک ملی، گفت: محیط بانان در منطقه حضور دارند و اجازه نمی‌دهند شکارچیان به پارک ملی دسترسی پیدا کنند.

باقری‌پور با بیان اینکه تنها امسال دو مورد شکار غیرمجاز در داخل پارک ملی مشاهده شد، خاطر نشان کرد: بلافاصله محیط بانان وارد عمل شده و دو قبضه سلاح شکاری، یکی در غرب و دیگری در شرق رودخانه سفیدرود بود ضبط و با متخلفان برخورد قانونی انجام شد.

باقری‌پور درباره کشفیات محیط بانان در مجاورت و خارج از پارک ملی بوجاق، تصریح کرد: در حدود ۲۷ قبضه سلاح غیر مجاز در حاشیه و مجاورت پارک ملی بوجاق کشف و ضبط شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره پارک ملی خشکی – دریایی بوجاق تاکید کرد:محیط بانان اجازه ورود به پارک ملی را به شکارچیان و متخلفان نمی‌دهند و در اسرع وقت با متخلفان برخورد می‌کنند.


کد خبر: 26853

دیدگاهتان را بنویسید