امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

ورود هزار گردشگر خارجی به گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: یک هزار گردشگر خارجی از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون به استان سفر کردند.

به‌گزارش کاسپین  ولی جهانی اظهار کرد: شهرهای آستارا، رشت، لاهیجان، فومن و بندرانزلی به ترتیب بیشترین مقاصد گردشگری مورد استقبال این گردشگران بوده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی گردشگران خارجی نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته افزود: ظرفیت پذیرش گردشگران در واحدهای اقامتی استان در طول سفرهای نوروزی بطور ۱۰۰ درصد تکمیل بود و این امر نشان دهنده استقبال مسافران داخلی و خارجی از استان است.
جهانی بیان کرد: استان گیلان از حدود ۲ سال گذشته به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری مطرح شده و این امر نشان دهنده تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان گفت: جاذبه های طبیعی،برگزاری جشنواره‌های آئینی، افزایش موزه‌های تخصصی، مرمت و بازدید از بناهای تاریخی، ثبت جهانی و ملی از بارزترین دلایل استقبال گردشگران از گیلان است.
گیلان دارای سه هزار و ۵۵۴ واحد تاسیسات گردشگری است که ۳۸۲ مورد آنها بین‌راهی بوده و بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعال هستند.


کد خبر: 27143

دیدگاهتان را بنویسید