امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

ورود خودرو به گیلان از مرز ۴۰۰ هزار گذشت

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی گیلان از ورود بیش از ۴۰۰ هزار خودرو به این استان در فاصله زمانی ابتدای طرح نوروزی تاکنون خبر داد.

ولی جهانی در گفت و گو با کاسپین به تشریح جزئیات آماری ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان از ابتدای طرح نوروزی تاکنون پرداخت و اظهار کرد: بر اساس داده‌های آماری تعداد خودروهای وارد گیلان شده از مرز ۴۰۰ هزار خودرو گذشت.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از خروج ۲۸۶ هزار خودرو از این استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود یک میلیون و ۹۶۴ هزار نفر از مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شدند و یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر هم از این استان خارج شدند.

جهانی از ثبت اقامت ۳۷۰ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: این آمار نسبت به مات مشابه سال گذشته ۱۱.۷۷ درصد کاهش داشته است.

وی از اقامت ۱۷۴ گردشگر خارجی در گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری و چینی هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از بازدید افزون بر ۴۵ هزار نفر از اماکن گردشگری و تاریخی این استان خبر داد و اضافه کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۷.۲۷ درصدی داشته است.


کد خبر: 26087

دیدگاهتان را بنویسید