امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

ورود حدود ۸۰۰ هزار خودرو به گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از ورود ۷۹۱ هزار و ۴۷۸ خودرو از ابتدای اجرای طرح نوروزی ۲۴ اسفند تا پایان روز گذشته به این استان خبر داد.

به گزارش کاسپین غلامعلی نیک‌فهم با بیان اینکه در مدت یادشده ۵۵۷ هزار و ۹۲ وسیله نقلیه از استان گیلان خارج شد، اظهار کرد: ورود خودرو در این مدت به گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد کمتر شده است و خروج وسیله نقلیه نیز ۱۲ درصد کاهش یافته‌ است.

وی افزود: در این مدت بیشترین میزان ورود خودرو از طریق آزاد راه قزوین – رشت با ۴۰۵ هزار و ۴۴۱ وسیله نقلیه و پس از آن از محور رامسر – چابکسر با ۲۳۲ هزار و ۸۵۷ وسیله نقلیه انجام شد؛ ضمن اینکه بیشترین میزان خروج خودرو نیز از طریق محور چابکسر – رامسر با ۲۲۲ هزار و ۱۷۵ وسیله نقلیه ثبت شده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان بیان کرد: در این مدت متوسط ساعتی تردد در محورهای مواصلاتی استان، ۶۷۲ وسیله نقلیه در ساعت ثبت شد؛ در این ایام بیشترین تردد در محورهای گیلان، جمعه گذشته سوم نوروز با متوسط ساعتی ۷۷۸ وسیله نقلیه در ساعت بوده‌است.

وی عنوان کرد: همچنین از ابتدای طرح نوروزی، بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخلی گیلان (غیر از محورهای ورودی و خروجی استان) مربوط به محور امام زاده هاشم – تقاطع سراوان با متوسط تردد روزانه ۵۶ هزار و ۷۱۶ وسیله نقلیه در روز و پس از آن محور لاهیجان – لنگرود با متوسط تردد روزانه ۴۷ هزار و ۸۱ وسیله نقلیه بوده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اضافه کرد: در زمان حاضر ترافیک در تمام محورهای استان روان است.

استاندار گیلان روز گذشته در نشست ستاد خدمات سفر در استانداری گفته بود: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شب اقامت نوروزی در این استان ثبت شده‌است.


کد خبر: 26234

دیدگاهتان را بنویسید