امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

هوای گیلان «نارنجی» شد

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان خبر داد و گفت: مردم و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و عرصه های جنگلی خودداری کنند.

به گزارش کاسپین محمد دادرس با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده شکل گیری و تقویت تدریجی جریانات جنوبی در منطقه است.

وی با بیان اینکه وزش باد جنوبی و روند افزایش دما تا فردا فراهم است، افزود: از امروز، فردا و دوشنبه وزش باد جنوبی شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش بینی می‌شود.

دادرس با اشاره به افزایش دما ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس در استان ادامه داد: در این مدت گاهی با گذر جریانات کم و بیش ناپایدار از منطقه، افزایش ابر و در بعضی نقاط به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.

وی از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای استان خبر داد و گفت: مردم و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و عرصه‌های جنگلی خودداری کنند تا میزان احتمال آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی استان کاهش یابد.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین از صدور هشدار زرد هواشناسی دریایی و کشاورزی در استان خبر داد و افزود: با توجه به وزش باد جنوبی تمهیدات لازم در همه زمینه‌ها اندیشیده شود.


کد خبر: 22901

دیدگاهتان را بنویسید