امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

هوای گیلان در وضعیت نارنجی

 مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها و لغزش و رانش و برخورد صاعقه وجود دارد.
 

به گزارش کاسپین 8

محمد دادرس آسمان گیلان را نیمه ابری تا ابری دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای استان طی امروز بین چهار تا ۲۱ سانتیگراد در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی کم و بیش ناپایدار طی امروز در منطقه دانست و افزود: ابرناکی و مه آلود بودن هوا و وزش باد شدید و بارندگی و رعد و برق و تگرگ تا اواخر وقت امروز مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه از اواخر وقت امروز تا صبح چهارشنبه هوایی غالبا پایدار در منطقه حاکم است، عنوان کرد: افزایش دما طی روز پیش بینی می شود، اما از بعد از ظهر چهارشنبه به تدریج با نفوذ مجدد سامانه ناپایدار، شرایط برای افزایش ابر و مه آلود شدن هوا و وزش باد و بارندگی و رعد و برق و تگرگ تا صبح جمعه مهیاست.

دادرس از کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای هوای استان طی روزهای پایانی هفته خبر داد و بیان کرد: بارندگی ها به ویژه طی پنجشنبه و در ارتفاعات و دامنه ها رگباری و شدید و خیلی شدید خواهد بود.

وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها و لغزش و رانش و برخورد صاعقه، یادآور شد: هشدار سطح نارنجی هواشناسی صادر شده است.


کد خبر: 26732

دیدگاهتان را بنویسید