امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

هوای گیلان از فردا دلگیر می شود

 مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: از اواخر وقت یکشنبه شاهد شمالی شدن جریانات و نفوذ سامانه سرد و ناپایدار به منطقه خواهیم بود.

به گزارش کاسپین محمد دادرس  آسمان گیلان را صاف تا نیمه ابری دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای استان بین ۲ تا ۱۹ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده شکل گیری و استقرار جریانات جنوبی تا یکشنبه در منطقه دانست و افزود: از اواخر وقت امروز شاهد افزایش ابر و وزش باد خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان افزایش نسبی دما، وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و مه آلودگی در نواحی جلگه ای و ساحلی را از جمله پدیده های مورد انتظار دانست و تصریح کرد: مجددا از اواخر وقت یکشنبه شاهد شمالی شدن جریانات و نفوذ سامانه سرد و ناپایدار به منطقه خواهیم بود.

دادرس از کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: شرایط برای ابرناکی و مه آلود بودن هوا و کاهش دما و بارندگی و وزش باد و رعد و برق و تگرگ و در ارتفاعات بارش برف تا اواسط هفته فراهم می شود.

وی از احتمال آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب موقتی و خسارت به محصولات کشاورزی و برخورد صاعقه نیز خبر داد.


کد خبر: 22635

دیدگاهتان را بنویسید