امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

نگاه مردمی برای حفظ محیط زیست وجود دارد

آژانس خبری کاسپین - محیط بان رودباری گفت: حتی شکارچیان نسبت به گذشته رفتار بهتری دارند و به نظر می رسد گسترش آموزش در جامعه نسبت به حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی می تواند کمک کند بیش از پیش از محیط زیست مراقبت شود.

به گزارش خبرنگار کاسپین، حسن کاظمی با بیان اینکه به مدت ۱۵ سال است که به محیط بانی مشغول هستم و در شهرستان های ماسال و رودبار افتخار خدمت دارم، اظهار کرد: محیط بانی کاری غیر از عشق نیست؛ همواره اسلحه شکارچیان در کمین است و باید برای حفاظت از محیط زیست، محیط بان جان خود را به خطر بیندازد.

وی افزود: حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی شهرستان رودبار که یکی از شهرستان های دارای تنوع زیستی بالا است از اهمیت بالایی برخوردار است و قلبم همواره برای حفاظت از محیط زیست به خصوص حفاظت از جان گربه سانان رودبار می تپد.

کاظمی تصریح کرد: ۴ گونه گربه سان شامل پلنگ، سیاهگوش، گربه جنگلی و گربه وحشی در شهرستان رودبار وجود دارند و علاوه بر این گونه های ارزشمند گونه های دیگر جانوری نظیر خرس قهوه ای، مرال، شوکا، کل و بز، گرگ و… نیز در این شهرستان زیبا زیستگاه دارند.

وی ادامه داد: خوشبختانه مشارکت و حساسیت اقشار مختلف جامعه نسبت به حفاظت از گونه های جانوری ارزشمند افزایش یافته است و امیدواریم روز به روز بیشتر شود.

محیط بان شهرستان رودبار گفت: حتی شکارچیان نسبت به گذشته رفتار بهتری دارند و به نظر می رسد گسترش آموزش در جامعه نسبت به حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی می تواند کمک کند بیش از پیش از محیط زیست مراقبت شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از خلاء های موجود در شهرستان رودبار کمبود سازمان های مردم نهاد است که در صورت تقویت و افزایش می توانند در پیشگیری از صدمات به محیط زیست بسیار موثر باشند.

کاظمی با بیان اینکه همواره حاضرم بیش از وظیفه و رسالت خود در قبال محیط زیست کار کنم و هیچ گاه در این راه خسته نخواهم شد، افزود: رودبار به عنوان یکی از کمربندهای طلایی اکولوژیکی کشور از غنای زیستی بالایی برخوردار ست و بهبود تجهیزات کمک خواهد کرد تا از گونه های جانوری ارزشمند رودبار و گونه های گیاهی این شهرستان نظیر سوسن چلچلراغ بیش از گذشته محافظت و مراقبت شود.


کد خبر: 16100

دیدگاهتان را بنویسید