امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

نشست مشترک هیات اقتصادی آستراخان و گیلان در «اکسپو»

به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان در غرفه ۳۱ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری کشور (اکسپو۲۰۲۴) در خدمت عزیزانی از آستاراخان روسیه بودیم تا موضوعات مطرح شده در سفر و جلسه وبیناری هفته گذشته پی‌گیری شد.

 

به گزارش کاسپین نشست مشترک هیات اقتصادی آستراخان روسیه و استانداری گیلان  در حاشیه برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری کشور (اکسپو۲۰۲۴) در غرفه ویژه استان گیلان برگزار شد.

این نشست با حضور هیات اقتصادی روسیه شامل وزیر صنعت و انرژی، وزیر کشاورزی و اتاق بازرگانی و نماینده وزارت اقتصادی کشور روسیه به ریاست حسین محمدیان سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی استانداری گیلان برگزار شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان در حاشیه این نشست با اشاره به سفر دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان به همراه هیات همراه با آستراخان روسیه و داغستان مسکو گفت: برای پی‌گیری‌ موضوعات این سفر و تحقق تفاهمنامه های اولیه بین ۲ طرف جلسه ای هفته گذشته با هیات آستاراخان به صورت وبینار با رئیس دولت آستارا خان و هیات مربوطه برگزار شد.

حسین محمدیان اظهار کرد: امروز نیز در غرفه ۳۱ نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری کشور (اکسپو۲۰۲۴) در خدمت عزیزانی از آستاراخان روسیه بودیم تا موضوعات مطرح شده در سفر و جلسه وبیناری هفته گذشته پی‌گیری شد.

وی بیان کرد: حمل و نقل، مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری‌های تجار ۲ طرف و واردات و صادرات به ویژه صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی گیلان که ( در حدود ۲۰ محصول رتبه یک تا پنج محصول برخورداریم) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان اضافه کرد: در این جلسه در ارتباط به موضوع واردات روغن، حبوبات و گوشت به توافقات اولیه رسیدم تا تجار ما بتوانند هر چه سریعتر این مهم را رقم بزنند تا این ارتباطات بتواند مشکلات ۲ کشور را در حوزه تجاری و صادرات رفع کند.

وزیر صنعت و انرژی آستراخان روسیه نیز ضمن قدردانی از سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندری گیلان گفت: ابتدا می خواهم از جناب محمدیان به خاطر پذیرش ما و نیز استاندار گیلان بخاطر اهتمامشان تشکر کنم.

ایلیا وولینسکی با اشاره به همکاری استان گیلان و آستراخان روسیه در زمینه‌های مختلفی افزود: در جلسه امروز در زمینه صاردات و واردات محصولات کشاورزی، حمل و نقل و همکاری مناطق ویژه اقتصادی و آزاد ۲ طرف مباحثی مطرح داشد که در این موضوعات دورنمای بسیاری خوبی برای افزایش تبادلات تجاری ۲ طرف وجود دارد.

وی با اشاره به روابط نزدیک گیلان با آستراخان روسیه اظهار کرد: دورنمای بسیار خوبی برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی ۲ طرف وجود دارد که امیدوارم با این مذاکرات و همکاری حجم تجاری بین گیلان و آستاراخان در سال جاری افزایش یابد.


کد خبر: 27308

دیدگاهتان را بنویسید