امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

نشاء برنج در ۲۶ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، با بیان اینکه نشاء برنج در ۲۶ هزار هکتار از زمین‌های شالیزاری استان انجام شده است، افزود: پیش بینی می‌شود که امسال ۲۰۲ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان به شیوه مکانیزه کشت شود.

به زگارش کاسپین صالح محمدی اظهار کرد: زمان خزانه‌گیری برنج در شالیزارهای داخل شبکه آبرسانی، فومنات و اراضی خارج از شبکه از طریق تقویم زراعی اطلاع‌رسانی شد که برنجکاران باید با توجه به آن کشت و کار را انجام دهند.

وی با بیان اینکه نشاء برنج در ۲۶ هزار هکتار از زمین‌های شالیزاری استان انجام شده است، افزود: خزانه‌گیری ۱۸۲ هزار هکتار از اراضی زیر کشت برنج استان معادل ۷۷ درصد کل شالیزارهای استان تاکنون انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان عنوان کرد: سال گذشته ۱۸۹ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان معادل ۷۹.۴ درصد به روش نشاء مکانیزه و مابقی سنتی کشت شد؛ همچنین شاهد برداشت مکانیزه در ۲۰۱ هزار هکتار از اراضی معادل ۸۴.۴۵ درصد بودیم.

محمدی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که امسال نیز ۲۰۲ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان به شیوه مکانیزه کشت و برداشت ۲۱۰ هزار هکتار از شالیزارها هم به همین روش انجام شود.

وی با بیان اینکه انجام کار وجین مکانیزه نیز برای ۳۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان پیش‌بینی شده‌ است، خاطرنشان کرد: شالیکاران برنج را بر پایه تقویم زراعی کشت کنند.


کد خبر: 27484

دیدگاهتان را بنویسید