امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

نخ «نساجی» در پایتخت هم پنبه شد!

استقلال با ارائه بازی دیدنی و یک طرفه، موفق شد با چهار گل از سد نساجی عبور کرده و به صدر جدول رده بندی بازگردد و تیم نساجی مازندران همچنان در مدار توقف و شکست باقی بماند.

به گزارش  کاسپین آخرین دیدار هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر به کام استقلال بود و شاگردان نکونام موفق شدند در مسابقه ای یک طرفه و با ارائه نمایشی دیدنی، میهمان خود نساجی را با چهار گل در هم کوبیده و به صدر جدول برگردد.

نیمه نخست سرد و کسل کننده دنبال شد و موقعیت چندانی به روی دروازه ها رخ نداد. نخستی فرصت مهم بازی در دقیقه 37 نصیب گوستاوو بلانکو شد که ارسال دیدنی صالح حردانی از سمت راست به روی دروازه، با ضربه سر مهاجم آرژانتینی همراه شد که توپ این بازیکن با فاصله بسیار کمی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

استقلال پیش از پایان نیمه اول، موفق شد به گل نخست بازی دست یابد. ابوالفضل جلالی از سمت چپ یک توپ را به روی دروازه ارسال کرد که توپ روی نقطه پنالتی به آرمین سهرابیان رسید و ضربه سر تماشایی این بازیکن به گوشه دروازه رفت و به گل تبدیل شد.

هر چقدر نیمه اول سرد بود، استقلال در نیمه دوم طوفانی ظاهر شد. مهرداد محمدی که در نیمه دوم وارد زمین شده بود، در دقیقه 62 اثرگذاری خود روی گل دوم را نشان داد. او پشت محوطه جریمه پاس پشت پای رمضانی را دریافت کرد که شوت محمدی پس از برخورد به دو بازیکن نساجی تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد.

استقلال دو دقیقه بعد موفق شد گل سوم را به ثمر برساند. روی یک ضدحمله سریع، هر سه بازیکن تعویضی نکونام نقش اصلی را ایفا کردند. ابتدا پاس محمدی به مهری رسید و او توپ را دوباره به مهرداد رساند. این بازیکن چند متری را پیش رفت و سپس در سمت چپ رمضانی را صاحب موقعیت کرد که شوت او وارد دروازه شد.

آبی پوشان در ادامه به گل چهارم نیز رسیدند. آرمین سهرابیان در سمت چپ توپ را به ابوالفضل جلالی رساند. این بازیکن به عرض زد و ضربه اش را روانه دروازه کرد که شوت او پس از برخورد به پای یکی از بازیکنان نساجی برخورد کرد و ارتفاع گرفت و به گل تبدیل شد.

جعفر سلمانی دو موقعیت بسیار خوب گلزنی را به دست آورد که با بدشانسی به گل تبدیل نشدند. ابتدا شوت فنی و بغل پای این بازیکن از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت. او سپس از سمت چپ حرکت کرد و وارد محوطه جریمه شد که شوت او با برخورد به تیرک دروازه، کل خط دروازه را طی کرد و از سمت دیگر به بیرون رفت.

در نهایت استقلال با نتیجه چهار بر صفر موفق شد از سد نساجی عبور کرده و صدر جدول رده بندی را از سپاهان پس بگیرد.

بازی از هفته سیزدهم – بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر
سه‌شنبه: 1402/9/28؛ ساعت: 17:30
ورزشگاه: آزادی تهران/  10 هزار تماشاگر
گروه داوری: بیژن حیدری/ کمک‌ها: حسن انتظاری – یوسف مغروری؛ داور چهارم: حمید حاج ملک/ ناظر: البرز حاجی‌پور


ترکیب استقلال:
سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، صالح حردانی، زبیر نیک‌نفس (46- سعید مهری)، ابوالفضل جلالی (73- جعفر سلمانی)، کوین یامگا (83- سامان تورانیان)، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، گوستاوو بلانکو و پیمان بابایی (46- مهرداد محمدی)
سرمربی: جواد نکونام

ترکیب نساجی:
رشید مظاهری، وحید محمدزاده (46- امیرمهدی جان‌ملکی)، امیرمحمد هوشمند، احسان حسینی، مرصاد سیفی، صابر حردانی (71- آریا برزگر)، اسماعیل بابایی (71- محمدرضا ترابی)، محمود قائدرحمتی، فرشید اسماعیلی، نونو دلگادو و محمدرضا آزادی
سرمربی: مهدی رحمتی


کارت زرد:

استقلال:کارت زردکوین یامگا (73) کارت زردمهرداد محمدی (84)

نساجی:کارت زردامیرمحمد هوشمند (53) کارت زردمحمود قائد رحمتی (89)


شرح گل ها:

استقلال یک – نساجی صفر (دقیقه 43: آرمین سهرابیان): استقلال از سمت چپ حمله‌ای را ترتیب داد که ارسال ابوالفضل جلالی روی نقطه پنالتی به آرمین سهرابیان رسید که ضربه سر این بازیکن به گوشه دروازه رفت و به گل نخست بازی تبدیل شد.

گل به خودیاستقلال 2 – نساجی صفر (دقیقه 62: امیرمهدی جان ملکی): پاس رضاوند روی قوس محوطه جریمه به رمضانی رسید و او با پاس پشت پا، توپ را برای محمدی کاشت که شوت این بازیکن ابتدا به پای احسان حسینی و سپس امیرمهدی جانملکی برخورد کرد و وارد دروازه شد.

استقلال 3 – نساجی صفر (دقیقه 64: آرمان رمضانی): استقلال یک ضدحمله سریع را ترتیب داد. پاس مهری به محمدی رسید و او نیز رمضانی را در سمت چپ صاحب توپ کرد که این مهاجم در مصاف تک به تک با مظاهری، موفق شد توپ را وارد دروازه حریف کند.

استقلال 4 – نساجی صفر (دقیقه 68: ابوالفضل جلالی): جلالی از سمت چپ حرکت کرد و سپس به عرض زد که شوت محکم و روی پای این بازیکن پس از برخورد به یکی از مدافعان ارتفاع گرفت و از بالای سر مظاهری رد شد و به گل چهارم آبی پوشان تبدیل شد.


کرنومترلحظات حساس:

دقیقه 25: اسماعیل بابایی از راه دور اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 37: بالاخره مهمترین موقعیت بازی در این لحظه شکل گرفت. ارسال دیدنی صالح حردانی به روی دروازه با ضربه سر گوستاوو بلانکو با کمترین اختلاف ممکن از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 3+45: ارسال کرنر نونو دلگادو پس از اشتباه حسینی، به سر وحید محمدزاده برخورد کرد و به شکل خطرناکی روی تور دروازه استقلال فرود آمد که داور به اشتباه اعلام کرنر کرد.

1968736

دقیقه 62: سعید مهری پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 72: ارسال سعید مهری از سمت چپ در پشت نقطه پنالتی به آرمان رمضانی رسید که ضربه سر او را مظاهری مهار کرد.

دقیقه 81: جعفر سلمانی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت فنی و تماشایی او با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 85: روی پاس مهدی پور، جعفر سلمانی از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد و در شرایطی که مظاهری با تصور ارسال کمی از دروازه بیرون آمده بود، ضربه مستقیم و زمینی سلمانی به تیرک دروازه برخورد کرد و کل خط دروازه را طی کرد و از سمت مقابل به بازیکنان استقلال رسید که در ادامه این توپ به جایی نرسید.

دقیقه 87: ضربه زمینی آرش رضاوند را رشید مظاهری مهار کرد.


کد خبر: 22749

دیدگاهتان را بنویسید