امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

«مصرف» در گیلان روی پدال گاز

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: میزان مصرف گاز در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ میلیون مترمکعب افزایش یافت.

به گزارش کاسپین عیسی جمال نیکویی اظهار کرد: با توجه به بارش برف که از یکشنبه شب در استان آغاز شده شاهد افزایش مصرف هستیم چنانکه در این زمان نسبت به روزهای گذشته تا ۲ میلیون مترمکعب بیشتر گاز مصرف شد.

وی افزود: مجموع مصرف گاز در استان گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۷ میلیون مترمکعب بوده که از این میزان حدود ۱۷ میلیون مترمکعب آن مصارف خانگی است .

مدیرعامل شرکت گاز گیلان ادامه داد: با وجود بارش برف در اکثر نقاط گیلان، خوشبختانه مشکلی در گازرسانی به نقاط مختلف استان وجود ندارد.

وی با توصیه به صرفه‌جویی در مصرف گاز بیان کرد: با توجه به کاهش دما به دلیل بارش برف و همچنین یخبندان انتظار است که مردم با رعایت صرفه‌جویی همچنان ما را یاری کنند تا در ارایه خدمات با مشکل مواجه نشویم.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از لباس ضخیم در منزل، قراردادن دمای اتاق بین ۱۸ تا ۲۱ درجه، خاموش کردن وسایل گازسوز در اتاق‌هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرد، از جمله راه‌های صرفه‌جویی است، ضمن اینکه هر یک درجه کاهش مصرف باعث ۶ درجه صرفه جویی در مصرف و کاهش بهای گاز می‌شود.

یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۳۱۶ مشترک گاز در گیلان وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۸۹۴ مشترک خانگی، ۱۰۱ هزار و ۷۵۴ مشترک تجاری، ۶ هزار و ۵۶۵ مشترک صنعتی، هشت نیروگاه و ۹۵ ایستگاه سی ان جی هستند.


کد خبر: 25244

دیدگاهتان را بنویسید