امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

مرگ های تصادفی گیلان در سراشیبی سقوط!

آژانس خبری کاسپین -فرمانده انتظامی گیلان بیان کرد: آمار سوانح رانندگی و جانباختگان تصادفات با توجه به افزایش ورود گردشگران، طی چهار سال گذشته تاکنون، با تلاش پلیس راه سیر نزولی داشته است.

به گزارش کاسپین، سردارعزیز الله ملکی اظهار کرد: گیلان یکی از قطب‌های گردشگری کشور است؛ بطوریکه تنها در تابستان امسال ۱۲میلیون خودرو وارد استان شدند و خدمات رسانی به مسافران، قدردانی وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی را در پی داشته است.
وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و جرایم اقتصادی یکی از مباحث ابلاغی در حوزه انتظامی از ابتدای امسال بود افزود: بیش از پنج هزار پرونده جرایم اقتصادی تشکیل و حدود ۹۰۰ میلیارد تومان کشفیات این پلیس در بحث زمین خواری بوده است؛ در بحث قاچاق کالا نیز ۲ هزار پرونده تشکیل شده و ۴۰۰ میلیارد تومان کشفیات به ثبت رسیده است.
فرمانده انتظامی گیلان همچنین با اشاره به افزایش ۳۶ درصدی کشف مواد مخدر در استان گفت: بیش از۳ هزار خرده فروش مواد مخدر در نقاط آسیب زا و تفرجگاه‌ها دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
سردار ملکی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی استان گفت: بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار تماس پلیسی از سوی مردم داشتیم که ۳۰ درصد این تماس‌ها منجر به عملیات شده است.

وی همچنین به نظارت برعملکرد کارکنان و افسران گشت و خودروهای گشت‌های انتظامی و هوشمند سازی آنها اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات پلیس در اختیار قرار دادن ۵۲۴ دوربین البسه در اختیار خودروهای گشت انتظامی بمنظور نظارت بر عملکرد کارکنان و چگونگی رسیدگی به جرایم و تخلفات است که گام بسیار مثبتی در این زمینه محسوب می شود


کد خبر: 19861

دیدگاهتان را بنویسید