امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

مراقب «زیست بوم» گیلان باشید

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به گشت و کنترل در ۱۴۴ هزار هکتار منطقه تحت مدیریت، گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان به صورت آماده باش در مناطق حضور دارند و با متخلفان آسیب و زنده‌گیری به حیات وحش برخورد می‌شود.

به گزارش کاسپین رامین زراعتی با اشاره به برودت هوا و بارش برف در مناطق مختلف گیلان، اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان مستقر در ۲۰ پاسگاه محیط بانی در فصل سرما و زمان بارش برف در آماده باش کامل قرار دارند.

وی با اشاره به گشت و کنترل در ۱۴۴ هزار هکتار منطقه تحت مدیریت و مناطق آزاد، افزود: این مهم به منظور جلوگیری از تخلفات از جمله شکار و صید و زنده‌گیری حیات وحش تشدید می‌یابد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: با توجه به شروع و تداوم بارش برف سنگین، سردی هوا، یخ بستن بسیاری از آبگیرها و پوشیده شدن زیستگاه‌های حیات وحش در مناطق مختلف استان با برف، انواع حیات وحش برای ادامه حیات خود و به دنبال غذا و علوفه به سکونتگاه‌های انسانی نزدیک می‌شوند و به همین دلیل ممکن است تعارض میان انسان و حیات وحش افزایش یابد.

زراعتی از عموم شهروندان و علاقه‌مندان به محیط زیست و حیات وحش خواست برای جلوگیری از شکار غیر مجاز و وارد شدن صدمه توسط افراد سودجو و شکارچیان متخلف، به محض مشاهده هر گونه تخلف و آسیب‌رسانی، مراتب را با شماره تلفن ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ به ادارات و پاسگاه‌های محیط زیست در سطح استان اطلاع دهند.


کد خبر: 25265

دیدگاهتان را بنویسید