امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

مراقب خزانه‌ها باشید

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، از انجام نشاء برنج در ۷۵ درصد اراضی شالیزاری استان خبر داد و گفت: خزانه‌گیری به اتمام رسیده و نیاز است کشاورزان نسبت به ورود و خروج آب در زمان بارش در خزانه اهتمام داشته باشند.

به گزارش کاسپین صالح محمدی  با اشاره به وسعت ۲۳۸ هزار هکتاری شالیزارهای استان گیلان، اظهار کرد: تاکنون در ۹۷ درصد این اراضی شخم اولیه انجام شده است.

وی از انجام نشاء برنج در ۷۵ درصد اراضی شالیزاری معادل ۱۸۲ هزار هکتار خبر داد و تصریح کرد: شرایط آب و هوایی برای عملیات کشاورزی بسیار مناسب است و کشاورزان از این فرصت برای شخم و نشاء استفاده کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اتمام خزانه‌گیری برنج در کلیه شالیزارها، از انجام عملیات وجین در ۲۵ هزار هکتار از شالیزارها خبر داد و تاکید کرد: ۸۵ درصد از شالیزارهای گیلان نیز به صورت مکانیزه کشت شده است.

محمدی با اشاره به بارش‌های اخیر و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، خاطرنشان کرد: کشاورزان از خزانه‌ها مراقبت کنند و نسبت به مدیریت ورود و خروج آب در زمان بارش‌ها، اهتمام داشته باشند و خروجی کرت‌ها را بازدید کنند تا دچار آبگرفتگی شالیزارها نشوند.


کد خبر: 28391

دیدگاهتان را بنویسید