امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

متخلفان انتخاباتی در دوره های بعد «محروم» می شوند

رئیس کل دادگستری گیلان گفت: نتیجه تخلفات اتنخاباتی، محرومیت در دوره‌های بعدی انتخابات است،

  به گزارش کاسپین حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی اظهار کرد: باید شرایط را برای برپایی انتخاباتی پرشور فراهم سازیم ضمن آنکه باید همه اقدامات نامزدها در چارچوب های قانونی تعیین شده انجام شود.

رئیس شورای قضایی گیلان با اشاره به اینکه انتخابات باید رقابتی و با مشارکت حداکثری برگزار شود، بیان کرد: اما نباید اجازه دهیم که نامزدهای انتخاباتی به تخریب یکدیگر بپردازند و فضای ناسالم انتخاباتی را ایجاد کنند.

وی در ادامه با قدردانی از اقدامات انقلابی و جهادی دادستان‌های استان در حوزه های عملکردی شان افزود: مدیران دستگاه قضایی باید انقلابی و قانون‌مدار بوده و از شجاعت، جسارت، اقتدار و تدبیر برخوردار باشند زیرا در راستای اجرای قانون و جلوگیری از بی‌قانونی، حضور موثر و معنادار دادستان‌ها در مراقبت از قانون ضروری است.

وی بر نظارت هوشمندانه بر مصوبات شورای تامین تاکید کرد و گفت: مصوبات نباید مغایرتی با قانون داشته باشند و در صورت هرگونه نقصی موارد را متذکر شوند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه اجرای دقیق برنامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه با جدیت و قاطعیت از وظایف دادستان و مدعی‌العموم است، به دادستان‌های استان دستور داد تا در پرونده‌های مهم ورود کرده و چنین مواردی را به حوزه ریاست گیلان اعلام کرد تا در صورت لزوم در جلسات مربوطه مطرح شود.

حجت الاسلام صادقی‌نیارکی در پایان با تاکید بر اجرای احکام مرتبط با حوزه زمین و اراضی ملی خاطرنشان کرد: سازمان های آب منطقه ای، جهاد و منابع طبیعی مکلف هستند احکام قضایی را در چنین مواردی اجرا کنند.


کد خبر: 23732

دیدگاهتان را بنویسید