امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

لزوم فعالیت خبازی ها در بحران برف

 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تجهیز بیش از ۲۱۸ واحد خبازی رشت به سوخت جایگزین گفت: فعالیت‌ همه واحدهای خبازی، کارخانجات آرد و فروشگاه‌های بزرگ الزامی است.

به گزارش کاسپین تیمور پورحیدری  با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت بحران با توجه به بارش شدیدتر برف در چهار شهرستان رشت، رودبار، آستانه، لاهیجان و سیاهکل اظهار کرد: کلیه امکانات و ظرفیت‌ها برای تسهیل در تأمین مایحتاج ضروری مردم در این شهرستان‌ها بسیج شده‌اند.

وی با تاکید بر الزامی بودن فعالیت کلیه نانوایی‌ها و کارخانجات آرد درزمان بارش برف با نظارت اتاق اصناف و رؤسای اتحادیه‌های نانوایان و خواروبار و سقط فروشان پنج شهرستان پربرف؛ تصریح کرد: با تعطیلی خودسرانه واحدهای خبازی و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای در شرایط برودت دما و شرایط برفی، قطعاً برخورد خواهد شد.

پورحیدری با بیان اینکه کلیه هماهنگی‌ها برای بازگشایی معابر و مسیرهای تردد کارخانجات آرد و شرکت‌های پخش تأمین ارزاق عمومی انجام شده است اضافه نمود: با تعامل واحدهای بزرگ معدنی و تأمین چندین دستگاه لودر و کامیون از شرکت‌های معدنی استان، نسبت به گشایش مسیرهای مورد نظر اقدام شده است ولی برای استمرار باز بودن معابر نیازمند ایفای نقش جدی تر دستگاه‌های نظیر راهداری و شهرداری‌ها هستیم.

دبیر تنظیم بازار استان گیلان خاطر نشان کرد: کلیه امکانات لجستیکی و معاونین حوزه صمت به صورت آماده باش برای خدمات رسانی پای کار هستند و قطعاً این نظارت با همکاری مردم تقویت می‌شود.

وی بر گشایش مسیرهای شهر صنعتی رشت و سایر شهرک‌های صنعتی توسط دستگاه‌های متولی مدیریت بحران استان برای پیشگیری از حوادث مشابه سال ۸۳ در حوزه صنعت تاکید کرد و گفت: مسلماّ فعالیت واحدهای صنعتی، ایاب و ذهاب نیروی انسانی و برف روبی از سقف کارخانجات از خسارت‌های محتمل جلوگیری خواهد کرد لذا بازگشایی معابر کارخانجات صنعتی بسیار ضروری است.

مدیرکل صمت گیلان با دستور تشکیل تیم‌های نظارتی متعدد گفت: همکاران جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی، اتاق اصناف و سایر نهادها به صورت میدانی، در موقعیت حضور فعال داشته باشند تا بتوانند با سرعت عمل از بروز هرگونه چالشی پیشگیری کنند.

وی در پایان به تجهیز و بهره مندی ۲۱۸ واحد خبازی به انرژی و سوخت دوم در مجموع شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: ۸۶ واحد خبازی به کپسول گاز LPG و ۱۲ واحد گازوئیل سوز و ۱۲۰ واحد خبازی نیز به موتور برق اضطراری مجهز شده‌اند.

گفتنی است، بالغ بر ۹۱۴ واحد خبازی و تعداد ۳ کارخانه صنعتی تولید انواع آرد در شهرستان رشت فعالیت دارند.

کد خبر 6038182


کد خبر: 25241

دیدگاهتان را بنویسید