امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

قاتل فراری شفتی از ترکیه «برگشت» خورد!

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شفت از استرداد متهم قاچاق مواد مخدر که پس از متواری شدن به صورت غیر مجاز وارد کشور ترکیه شده بود به ایران خبر داد.

به گزارش کاسپین علی اصغر چگینی با اشاره به اینکه فردی از مجرمین سابقه دار مواد مخدر شهرستان شفت در مدت زمانی که در مرخصی از زندان به سر می‌برد با سلاح گرم مبادرت به قتل عموی خود کرده و سپس از محل متواری شد، اظهار کرد: متهم موصوف تحت حمایت قاچاقچیان مواد مخدر و باند قاچاق انسان از کشور ایران به مقصد ترکیه به صورت غیر مجاز خارج شد.

چگینی با بیان اینکه با تلاش‌های مضاعف و پیگیری‌های مستمر از سوی بازپرس پرونده و به ویژه دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری استان گیلان و هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس بین‌الملل، متهم در اواخر خرداد ماه سال ۱۴۰۲ در کشور ترکیه و استان وان دستگیر شد، افزود: پس از دستگیری متهم مکاتبات استرداد وی از کشور ترکیه از طریق معاونت بین الملل قوه قضائیه انجام شد و النهایه پس از انجام تشریفات قانونی به کشور ایران مسترد گردید.

دادستان شهرستان شفت ادامه داد: علاوه بر اتهام قتل عمدی، اتهامات متعدد دیگری از جمله؛ نگهداری سلاح شکاری غیرمجاز، نگهداری سلاح گرم جنگی، عبور غیرمجاز از مرز، غیبت از مرخصی زندان، تغییر در ارقام و مشخصات پلاک خودرو، تحریک افراد به ارتکاب عمل خشونت آمیز در فضای مجازی متوجه متهم بوده که به وی تفهیم و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اعزام شده است.

‏وی تصریح‬ کرد: تاکنون بیش از ۱۵ نفر که در جهت فرار متهم پس از ارتکاب قتل مساعدت داشته‌اند شناسایی و اقدامات مقتضی در جهت شناسایی سایر افراد که در جهت فرار متهم مساعدت داشته‌اند در دست اقدام است.


کد خبر: 28512

دیدگاهتان را بنویسید