امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

فقدان قانون شفاف و موثری برای حمایت از «برنج»/ تکمیل کریدور شمال به جنوب به توسعه گیلان می انجامد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه قانون شفاف و موثری برای حمایت از برنج وجود نداشت، گفت: تکمیل کریدور شمال به جنوب منجر به توسعه و پیشرفت گیلان می شود.

به گزارش کاسپین ابراهیم نجفی رئیس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف نمایندگان به استناد اصل قانون اساسی، قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است که چنانچه در نظام توزیع اعتبارات نظارت و مطالبه گری از سوی نماینده در سطح ملی صورت نگیرد این امر محقق نخواهد شد.

وی در خصوص اهم اقدامات انجام شده در شهرستان‌های آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر با پیگیری‌های خود گفت: ملی شدن طرح توسعه حرم آقا سید جلال الدین اشرف (ع) در قانون بودجه کشور بعد از ۲۰ سال و اختصاص ۱۰۹ میلیارد تومان اعتبار، اتمام ساخت و بهره برداری از پل کابلی پس از یکسال از آغاز نمایندگی اینجانب با اخذ ۶۵ میلیارد تومان اعتبار، ملی شدن بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر که در مرحله اخذ مجوز ۲۳ می‌باشد.

نماینده آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر یادآور شد: دریافت ۱۰۸ میلیارد تومان اعتبار جهت تعویض لوله‌های فرسوده آب شرب ۴۱ روستای شهرستان از ردیف اعتبارات محرومیت زدایی، احداث مرکز جامع سلامت شهر آستانه اشرفیه در محل مرکز بهداشت شماره یک و همچنین احداث مرکز جامع ویژه سلامت در بندر کیاشهر هر دو مرکز با مساحت حدود ۲۰۰۰ متر که در مرحله اجرایی می‌باشند، افزایش اعتبار پیوست یک قانون بودجه ردیف ملی در حوزه تصفیه خانه صنعتی فاضلاب از یک میلیارد تومان به ۲۹ میلیارد تومان در قانون بودجه ۱۴۰۲، اخذ ۹۴ میلیارد اعتبار طی سال‌های ۱۴۰۰ الی ۱۴۰۲ در حوزه برق از محل اعتبارات کد ۳۵، ۹۵ و بحران استانی و ملی و … از اهم اقدامات در شهرستان می‌باشد.
نجفی با اشاره به برخی اقدامات در حوزه عمرانی در آستانه اشرفیه، بیان کرد: کل اعتبارات ابلاغی در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای ادارات راهداری و بنیاد مسکن به منظور اجرای عملیات آسفالت، بهسازی و روکش آسفالت و بازنگری طرح هادی در سال ۱۴۰۰ حدود ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که با توجه به حضور بنده در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و پیگیری‌های مستمر، مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی جهت آسفالت و روکش آسفالت و همچنین احداث پل در ۴ روستا و بازنگری طرح هادی ۲۷ روستا (در دست اقدام) و … مورد استفاده قرار گرفت.
وی تصریح کرد: اخذ مجوز احداث تقاطع غیر هم‌سطح و پل رو گذر ورودی شهرستان آستانه اشرفیه با اعتبار ۱۱۳ میلیارد تومان که تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار آن در دست انجام است.

وی با اشاره به ملی شدن طرح توسعه حرم آقا سید جلال الدین اشرف (ع) افزود: تفاهم نامه ۵ جانبه با صندوق سرمایه گذاری در طرح‌های حرم‌های مطهر، شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان ملی زمین و مسکن، شهرداری آستانه اشرفیه و استانداری گیلان منعقد شد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه ورزشی اضافه کرد: احداث دو زمین چمن مصنوعی در روستا‌های تمچال و دهکاء و اخذ مجوز برای ۴ مینی چمن جدید، اخذ سه میلیارد تومان اعتبار ملی جهت سالن ورزشی روستای لسکوکلایه، اخذ ۱/۵ میلیارد تومان اعتبار ملی جهت سالن کشتی بندر کیاشهر، احداث پیست دو و میدانی زمین ورزشی کروبی، احداث سکوی زمین ورزشی شهید اسماعیلیان بندر کیاشهر، اخذ اعتبار احداث سالن وزنه برداری آستانه اشرفیه به مبلغ ۱/۸ میلیارد تومان و. بوده است.

نجفی همچنین در خصوص نوار ساحلی اسکله بندر کیاشهر خاطر نشان کرد: استفاده از اسکله بندر کیاشهر به عنوان بندر گردشگری و صیادی مطالبه به حق شهروندان بندر کیاشهر بوده و پس از پیگیری‌های بعمل آمده منجر به صدور مجوز توسط سازمان شیلات ایران گردیده و به زودی آگهی مناقصه تکمیل و راه اندازی مجدد بندر کیاشهر به سرمایه گذار بخش غیر دولتی صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: شهرستان آستانه اشرفیه و کیاشهر مستعد گردشگری مذهبی و طبیعی هستند و باید زیر ساخت‌های لازم فراهم گردد‌

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در زمینه اقدامات انجام شده در زمینه کشاورزی و علی الخصوص بحث برنج اظهار کرد: تاکنون قانون شفافی در حوزه برنج نبوده است، اما در حال حاضر قانونی در جهت رفع معضلات مصوب شده است.

نجفی مهمترین موضوع رشد و توسعه و رونق اقتصادی در گیلان را اتمام پروژه کریدور شمال به جنوب خواند و اضافه کرد: تمامی زیر ساخت‌های بندر کاسپین آماده است و به زودی با حضور ریاست محترم جمهور شاهد بهره برداری از زیرساخت‌های ترانزیتی و حمل و نقل ریلی و همچنین بهره‌برداری از پروژه آزاد راه قزوین رشت خواهیم بود.


کد خبر: 25129

دیدگاهتان را بنویسید